Adana İdman Yurdu Galatasaray’ı 2-0 Yenerek Büyük Sükse Yaptı

Futbol; geçmişten bu yana erkekler tarafından oynanan ve seyredilen bir spor dalı olarak bilinir. Bir başka deyişle, birçok kişinin gözünde bir erkek sporu olmayı başarmıştır. Ancak, bilhassa son yıllarda kadınların da futbola ilgi duyduklarını söylemek mümkün!

Futbol maçlarına giden kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Bunun yanı sıra, kadınlar yalnızca futbol izlemek ile kalmıyorlar. Birçoğunun futbol oynamaya başladığını da söyleyebiliriz. Bu noktada, Kadınlar Futbol Süper Ligi’nin izleyici sayısı katlanıyor.

Gündemi yakından takip edenlerin bildiği üzere Galatasaray Spor Kulübü; kısa süre önce kadın futbol takımı kurdu. Hatta, ilk maçında ezeli rakibi Fenerbahçe’nin kadın futbol takımı ile karşılaştı. Bu noktada, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi takımların kadın futbol takımlarının olması ciddi bir avantaj! Ancak, ülkemizde farklı kulüplerin de kadın futbol takımları var! Onlardan birisi de Adana İdman Yurdu! Gelin, Adana İdman Yurdu ile Galatasaray arasında oynanan maçın detaylarına yakından bakalım!

Adana İdman Yurdu Aldığı Bu Galibiyet ile Ligin Zirvesine Yerleşti

Galatasaray Kadın Futbol Takımı henüz yeni kurulduğu için birtakım sıkıntılar yaşadığını söyleyebiliriz. Hem oyuncuların hem de teknik ekibin deneyimsizliği sahada istenilen sonuçların alınamamasına neden oluyor.

Adana İdman Yurdu; Galatasaray’a kıyasla daha hazır ve tecrübeli bir takım! Bu noktada, Turkcell Kadın Süper Futbol Ligi’nde B Grubu’nda oynanan maçta Adana İdman Yurdu’nun Galatasaray’ı 2-0 yendiğini söyleyebiliriz. Maç; Muharrem Gülergin Stadı’nda oynandı. Yoğun yağış altında oynanan bir mücadele olmasından mütevellit her iki takımın oyuncularının da bir hayli zorlandıklarını söyleyebiliriz.

Adana İdman Yurdu; hem saha ve seyirci avantajı hem de güçlü kadrosu ile maçın favorisi idi. Dakikalar henüz 25’i gösteriyordu. Adana İdman Yurdu; Marlene’nin attığı gol ile 1-0 öne geçti. Bu golün ardından durmaya niyeti olmayan Adana İdman Yurdu; 37. dakikada Müzeyyen’in attığı golle farkı ikiye çıkardı. Galatasaray’ın bu iki gole cevap vermekte zorlandığını söylemek mümkün! Sarı kırmızılı takımın oyuncuları fena olmayan bir performans gösterseler de golle buluşmakta bir hayli zorlandılar.

Adana İdman Yurdu; ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı. Buna ek olarak, maçın ikinci yarısında oyuna hakim oldu. Birçok gol pozisyonuna girse de bunları gole çevirme konusunda başarılı olamadı. Sonuç olarak, Adana İdman Yurdu; rakibini 2-0 mağlup etmesini bildi. Oyuncular ve teknik ekip; bu önemli galibiyetin ardından sevinçlerini birbirleriyle paylaştılar.

Adana İdman Yurdu Beşte Beş Yaptı

Ev sahibi ekip; ligin ilk dört haftasını da galibiyetle kapatmıştı. Bu başarılı performansını beşinci haftaya da taşıdı. Galatasaray’ı yenerek beşte beş yapmış oldu. Galatasaray ise beklenen performansı göstermekten bir hayli uzak! Sarı kırmızılı takım; beş maçta elde ettiği yedi puanla ligin altıncı sırasında yer alıyor.