Adana Derbisi Öncesinde Gergin Toplantı

Derbi

Büyük bir heyecanla beklenmekte olan Adana Derbisi ile ilgili güvenlik kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Ezeli iki rakibin müsabakasından önce gerçekleştirilen toplantı gergin anlara da eşlik etti.

Adanaspor Kulübü yetkilileri, kendi ekibinin taraftarlarının, Adana Demirspor takımının mücadelelerine alınmak istenilmemesi durumuna da karşı çıktığını belirtti.

Bunun haricinde Adana Demirspor ekibi de, kendi taraftarlarının güney maratonda 1400 koltuğunun güvenlik şartları sebebiyle satışa kapalı olmasını talep etti.

1400 koltuğun güvenlik sebebiyle satışa kapatılması talebine de Adanaspor ekibinin yetkilileri karşı çıktığını belirtti. İtiraz edilen bu görüşe ek olarak, bölgenin zaten Adana Demirspor ekibinin taraftarlarına ait olduğunu belirterek, böyle bir güvenlik önleminin gereğinin olmadığı belirtildi.

Toplantıya konu olan durumlardan biri de koltuk sayısının Adana Demirspor taraftarlarına yetmediği yönünde oldu.

İki Ezeli Rakibin Gerginliği Toplantıya Yansıdı

Maraton tribününde yer alan 1400 biletin eksik satıldığı maçta, Demirspor yetkilileri, satışa kapalı olan 1400 koltuğun satışa açılması gerektiğini belirtti ve buna dair istekte bulundu.

Derbi gerginliğinin yansımış olduğu toplantıda, kararlarda etkili olan sonuçlar ise katılan temsilcilerin oy çokluğuna göre kabul görüldü.