Adana Demirspor Adanaspor’a Karşı

Derbi

TFF 1. Lig’de 21. Haftanın önemli mücadelesi olacak büyük derbi Adana Demirspor ve Adanaspor arasında yaşanacak.

TFF 1. Lig’in 21. Haftasında karşı karşıya gelecek Adana ekipleri, nefes kesen bir derbi heyecanı yaşatacak. Adana Demirspor ve Adanaspor arasında yaşanacak mücadele, iki ekip arasındaki 61. Müsabaka olacak.

Geçmiş mücadelelerde Adanaspor ekibinin ise 22’ye 15 üstünlüğü ve 23 maçta da beraberlikleri bulunuyor.

1940 senesinde kurulmuş olan Adana Demirspor ve 1954 senesinde kurulmuş olan Adanaspor, en büyük güney ekibi derbilerinin yaşanmasına da yıllardır sebep oluyor.

Toplamda 60 kez karşı karşıya gelen ekipler, hem futbolseverlerin hem de taraftarların heyecanla beklediği müsabakalar arasında da ilk sıralarda yer alıyor.

61. Karşılaşma Cumartesi Günü Gerçekleşecek

İki ekibin de tarihinin eskilere dayanması, ezeli rekabeti de beraberinde getiriyor. Bugün 61. Kez karşı karşıya gelecek ekiplerde toplamda 23 beraberlik söz konusu. Adanaspor ise Adana Demirspor’un 15 galibiyeti varken, 22 kez galip gelmesiyle gücünü göstermiş olmanın güvenini yaşıyor.

Turuncu beyazlı takım karşısında yer alan Adana Demirspor ise, 1995-1996 sezonunda yaşamış olduğu 5-1’lik galibiyetini dile getiriyor.

Yıllardır birbirleriyle ezeli rekabet içerisinde olan ekiplerin 61. Karşılaşması ise Cumartesi günü saat 19:00’da 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’nda gerçekleşecek.