Adana Demirspor’un İtalya’ya Tepki Nedeni

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstünde bir performans sergileyen Adana Demirspor adına sezonun finali de gerçekten çok görkemli oldu ve Adana temsilcisi Göztepe’yi konuk ettiği müsabakadan 7-0 gibi farklı bir skorla galip ayrıldı. Lacivert Mavili takımın rakibini derdest ettiği müsabakada yıldız oyuncusu Mario Balotelli de 5 gol atmış ve hem kulüp hem de lig tarihine geçmişti. Bununla birlikte Uluslar Ligi’nde mücadele edecek olan takımların aday kadroları açıklandı ve İtalya Milli Takımı yıldız golcüye yer vermedi. Bu durum da Vincenzo Montella’nın takımının oyuncusunun haksızlığa uğradığını düşünmesine ve sert bir tepki göstermesine neden oldu.

Şimdi Değilse Ne Zaman

Bu sezon Süper Lig’de şahane bir performans sergileyen Adana Demirspor, sezonun son dönemini daha iyi bağlayabilmiş olsaydı belki Avrupa kupalarına dahi gidebilirdi ancak bu sezon tamamlanan nokta da gayet tatmin edici oldu.

Bununla birlikte kulübün ligin son haftasında oynadığı Göztepe maçı tek kelimeyle görkemliydi. Adana temsilcisi kendi sahasında konuk ettiği İzmir temsilcisi karşısında çok rahat bir galibiyet aldı ve 7-0 gibi farklı bir skorla sahadan galip ayrıldı.

Bu müsabakada tam 5 gol atan Mario Balotelli kişisel anlamda bir resital sunarken tüm futbolseverler İtalyan oyuncuyu ayakta alkışladılar. Öte yandan İtalyan golcü de gol sayısını 18’e yükseltti ve gol krallığı listesinde 2’inci sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Bir müsabakada 5 gol atarak hem lig tarihine hem de kulüp tarihine geçen 31 yaşındaki yıldız oyuncu bu iyi performansına rağmen yine İtalya’ya çağırılmadı. Başarılı golcünün bu performanstan sonra Uluslar Ligi için sahaya çıkacak olan İtalya Milli Takımı’nın aday kadrosuna davet edileceği düşünülüyordu ancak hevesler bir kez daha kursakta kalmış oldu.

Sezon içerisinde bir kez geniş kadroya çağırılan Mario Balotelli ile uzun süredir arasında buz dağlarının bulunduğu İtalya Milli Takımı ilişkisi bir süre daha sağlıklı gitmeyecek gibi görünüyor. Bununla birlikte yıldız oyuncunun kulübü Adana Demirspor kuvvetle muhtemel bu konuyla alakalı Balotelli’den çok daha tepkili.

Oyuncunun Değeri

Süper Lig’de 18 gol atmış, son oynadığı maçta 5 gol atmış ve bu sezon boyunca performansını her gün daha da iyileştirmiş bir oyuncunun Milli Takıma çağırılmaması gerçekten düşündürücü.

Öte yandan İtalya Milli Takımı’nın Kuzey Makedonya karşısında yaşadığı hezimette golcü oyuncu konusundaki eksikliğini de hatırladığımızda Balotelli meselesi daha da garip hale geliyor. Nitekim Adana Demirspor Yönetimi de yıldız oyuncunun seçilmemiş olmasına anlam veremediklerini ve İtalyan golcünün Milli Takım forması giymeyi hak ettiğini savundu.

Son zamanlarda Fransız ve İtalyan takımlarıyla anılan Mario Balotelli adına bir problem Türk liginin belirleyici bir seviyede görünmemesi olabilir ancak yine bu durum da oyuncunun problemi olarak sayılmamalı.