Adana Demirspor Galatasaray’a Konuk Oluyor

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla takdirleri toplamayı başaran Adana Demirspor, buna rağmen son haftalarda gösterdiği performansla da taraftarlarını üzmekten kurtulamadı. Adana temsilcisi oynadığı son maçlarda üst üste mağlubiyetler alarak Lacivert Mavili camiasını hüsrana uğratırken, bu durumun tersine çevrilebilmesi de oldukça mümkün. Bununla birlikte bitime 1 hafta kala oldukça önemli bir maça çıkacak olan Vincenzo Montella’nın takımı Galatasaray’ın sahasında 3 puan arayacak.

Serbest Düşüş

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken takımlardan biri olan Adana Demirspor adına sezonun finali pek de istenilen türden geçmiyor.

Lacivert Mavili takım son haftalarda oynadığı maçlarda üst üste mağlubiyetler almaktan kurtulamadı ve bu nedenle Avrupa potasına girmeyi hedeflediği ligin puan cetvelinde sıra sıra geriye gitti. Bu durum taraftarlarda ciddi bir hayal kırıklığı uyandırırken hayal kırıklığının temel sebebi aslında takımın gösterdiği kötü performans olarak da nitelendirilebilir.

Zira Adana Demirspor oyuncuları sanki sezon çoktan bitmiş de kafa olarak tatile çıkmışlar gibi bir görüntü verdi ve bu durum da doğal olarak taraftarları rahatsız etti. Hiçbir taraftar cılız da olsa var olan bir hedeften kopulmasını kolay kolay kabul edemez.

Bununla birlikte teknik direktör Vincenzo Montella da takımının gösterdiği performanstan memnun olmadığını her seferinde dile getirdi. Kendisinin de anlam veremediği bir performans düşüşü olduğunu maçlardan sonra yapılan basın toplantılarında dürüstçe dile getiren İtalyan teknik adamın takımı, 37’inci haftada oldukça dikkat çeken bir maça çıkacak.

Ligin ilk yarısında Adana’da oynanan maçta rakibini 2-0 ile deviren Lacivert Mavili takım, 37’inci hafta müsabakasında Galatasaray’a konuk olacak. Galatasaray’ın içerisinde yer aldığı durum herkesin malumu ve takım son haftalarda aldığı galibiyetlerle bilançoyu toparlamış olsa da çok derin bir krizden geçmeye devam ediyor.

Bu bağlamda her iki takım adına da oldukça kritik önem taşıyan bu müsabaka aynı zamanda haftanın kapanışını yapacak. Bu müsabakadan çıkacak sonuç Adana Demirspor’un ligdeki sıralamasını daha doğru tespit edebilmesini sağlayabilir.

Gözler Yunus’ta

Öte yandan bu maçta herkesin gözü Yunus Akgün’ün üstünde olacak. Yetenekli oyuncu Galatasaray’dan kiralık olarak gittiği Adana Demirspor’da gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çekerken, ilk yarıda oynanan maçta da takımını galibiyete taşıyan isim olmuştu.

Uzun bir süreden bu yana Galatasaray’a geri dönmek istediğini dile getiren oyuncu bununla birlikte sezon tamamlanana kadar Lacivert Mavili forma altında en iyi performansını göstermek durumunda. Son haftalarda kötü bir form grafiğine sahip olan Yunus adına da bu maç oldukça özel olacaktır.

Haftanın kapanışında karşı karşıya gelecek iki takım oldukça köklü geleneklere sahipler ve bu bağlamda futbolseverler bu maçta oynanacak futbolu, tempoyu ve sahaya konulacak yetenekleri oldukça merak ediyorlar.