Adana Demirspor’da İşler Yolunda Gitmiyor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig takımlarından Adana temsilcisi Adana Demirspor’da ayrılık haberleri duyuruldu. Mavi Lacivertli kulübün sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda futbolcuları, Volkan Şen ve Erkan Zengin ile yollarının ayrıldığı bildirildi.

Yapılan görüşmeler sonucunda bahsi geçen 2 oyuncuya da kendilerine yeni takım aramaları için iznin verildiğini belirtildikten sonra  “Kendilerine takımımıza verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eder futbol yaşamlarında başarılar dileriz.” ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yapıldı.

Teknik Direktör değişikliği olmuştu

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig Adana temsilcisi Adana Demirspor‘un 1.Lig kapsamında yapmış olduğu ve 2-0’lık yenilgisiyle sonuçlanan karşılaşma sonrası Mavi Lacivertli kulübün Teknik Direktörü Ümit Özat istifa ettiğini açıklamıştı.

Teknik Direktör Ümit Özat’ın istifası sonrası boş kalan teknik adamlık koltuğu için görüşmeler yapılmış ve Cüneyt Dumlupınar takımın başına getirilmişti.

Bunun yanı sıra sportif başarıyı tek elden yönetmek istenmesi kararı ile Sportif Direktörlük pozisyonu için de Altyapı Kordinatörü olan Gökhan Göktürk ile anlaşılmıştı.

Bunların yanı sıra Mavi Lacivertli ekip, başkanvekili Metin Korkmaz’ın da görevden alındığını duyurdu. Metin Korkmaz görevine Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecek.

Giresunspor ile oynanan karşılaşmada Adana Demirspor 2-0’lık skorla mağlup olurken takımdan ayrılan deneyimli futbolcu Erkan Zengin bir penaltı kaçırmıştı. Yapılan karşılaşma sonrasında Adana temsilcisi Adana Demirspor 22 puan toplayarak 6. sırada bulunuyor. Adana Demirspor’un zirve ile arasındaki puan farkı ise yalnızce 5 puan.

Başkan açıklama yaptı

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak dijital medya hesabından yaptığı açıklamada Metin Korkmaz kardeşim, o da affını isteyerek takımla ilgili görevi sona ermiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecektir. Kendisine de emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” açıklamalarında bulunmuştu.

Başkan Teknik Direktör Ümit Özat‘ın istifası ardından da “Ümit Özat hocamız istifa etmiştir. Yönetim Kurulu adına istifasını kabul ettim. Emekleri için kendisine ve ekibine teşekkür ederim.” açıklamasında bulunmuştu.

Ümit Özat bu sezon Adana temsilcisi ile çıktığı Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig karşılaşmalarında 3 kez puan alamamış, 4 berabere kalmış, 6 maçtan da zaferle ayrılmayı bilmişti. Ümit Özat 2017-2018 sezonu sonrasında 2. kez Adana temsilcisi Adana Demirspor’un teknik adamlık koltuğuna oturmuştu.