Adana Demirspor’un Yeni Teknik Adamı Cüneyt Dumlupınar

TFF 1. Lig takımlarından biri olan Adana Demirspor’da Ümit Özat’tın ayrılışı ile boşalan teknik direktörlük görevine Cüneyt Dumlupınar getirildi.

Mavi lacivertli takımdan gelen açıklamada, teknik direktör Ümit Özat’ın Giresunspor karşılaşmasının 2-0 kaybedilmesi sonrasında istifa etmesi ile oluşan teknik direktör boşluğuna Cüneyt Dumlupınar’ın getirildi bildirildi.

Yapılan açıklamada, geçen sezon teknik sorumluluk görevini yapan Cüneyt Dumlupınar’ın, Akdeniz ekibinin Türkiye Kupası’nda Trabzonspor’la oynayacağı maç için Trabzon’a giderek takımın başında antrenmanlarda ve maçta yer alacağı belirtildi.

Diğer bir yandan Adana Demirspor’da, altyapı sorumluluğuna da altyapı idari menajeri Ömer Anaydın’ın getirildiği aktarıldı.

Adana Demirspor’da Ümit Özat Ayrılığı

TFF 1. Lig ekiplerinden biri olan Adana Demirspor’da Giresunspor ile karşılaşılan maçın 2-0 kaybedilmesinden sonra takımın teknik direktörü olan Ümir Özat istifa etti.

Adana Demirspor’da Ümit Özat depremi yaşanıyor. TFF 1. Lig takımlarından biri olan Adana Demirspor’un teknik adam değişikliği gündeme geldi. 

Adana Demirspor Kulüp Başkanı olan Murat Sancak sosyal medyada twitter hesabından teknik adamın istifasını duyurdu. Başkan Murat Sancak Twitter’da yaptığı açıklamada “Ümit Özat hocamız istifa etmiştir.

Yönetim Kurulu adına istifasını kabul ettim. Emekleri için kendisine ve ekibine teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Adana Demirspor’un teknik direktörlüğünü yaptığı süre zarfında Ümit Özat, TFF 1. Lig’de toplam 13 maçta 6 galibiyet, 4 beraberlik ve 3 mağlubiyet almıştı.

44 yaşındaki başarılı teknik adam Ümit Özat Adana Demirspor’un başına 2017 – 2018 yılının ardından ikinci kez geçmişti.

Boşluklar Dolduruldu

Adana Demirspor Kulüp Başkan’ı Murat Sancak yaptığı açıklamada, “Takımı iyi tanıyan beraber çalıştığımız hoca olarak da Cüneyt Dumlupınar yarın takımın başında Trabzon’da olacak. Hayırlı uğurlu olsun.

Devre arasına kadar Cüneyt Dumlupınar önderliğinde gidilecek. Taraftarı mutlu ederse ve başarılı olursa ‘inşallah olacak’ devam ederiz” dedi.

Takımın sportif direktörlüğüne ise Gökhan Göktürk geldi ve Murat Sancak, “Adana Demirspor Sportif Direktörlüğüne tek yetkili olarak altyapı koordinatörü Gökhan Göktürk atanmıştır. Hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Altyapı koordinatörlüğü için ise Sancak yaptığı açıklamada, “Altyapı koordinatörlüğü boşalan yere İtalya Milano Üniversitesi mezunu Fenerbahçe, Galatasaray ve Başakşehir’de stajını yapan son 6 aydır alt yapıda İdari Menajer olarak görev alan Ömer Anaydın atanmıştır. Hayırlı uğurlu olsun.” sözlerini söyledi.