Adana Demirspor ve Adanaspor Derbisi Seyircili

Derbi

TFF 1. Lig’de 2020-2021 sezonu için fikstür çekimi yapıldı. Ligin ilk hafta maçları belli olurken, derbi tarihleri de belirlenmiş oldu.

TFF 1 Lig’de 2020-2021 sezonu için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Ligin başlamasına az bir zaman kala, fikstür çekimi de resmen gerçekleşti.

İlk hafta fikstürü ve derbi tarihlerinin belli olmasıyla, tüm taraftarlar takımlarının maçlarının programlarını detaylı olarak incelemeye giriştiler.

Liglerin en önemli heyecanı olan derbi mücadelelerinde, TFF 1. Lig’in iki ezeli rakibi Adana Demirspor ve Adanaspor ekiplerinin oyununun hangi gün olacağı merak konusu oldu.

Açıklanan yeni sezon fikstürüne göre ise, Adana Demirspor ve Adanaspor A.Ş. derbi oyununun ligin 4’üncü haftasında oynanacağı açıklandı.

Derbi Seyircili Oynanacak

Öte yandan koronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz oynanan mücadelelerde, derbi için ayrıcalık geleceği öğrenildi.

Çok sık gündeme gelen %30 kapasiteyle seyircili derbi mücadelesine ilişkin, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan karar çıktı.

Önceki gün Türkiye Futbol Federasyonu’nun yapmış olduğu toplantıda gündeme gelen konunun sonucu da böylelikle belirlenmiş oldu.

Alınan karara göre, yeni sezonda ekim ayından itibaren maçlarda stadyum kapasitenin %30 kadar seyirci alımı ile olabileceği ifade edildi.

Bu kararla, Adana Demirspor ve Adanaspor derbisinin de akıbeti belli olmuş oldu. Ligin 4’üncü haftasının Ekim ayının ilk haftasına gelmesi sebebiyle, derbinin seyircili oynanabileceği belirlenmiş oldu.

Güncel Yazılar