Adana Demirspor Teknik Direktöründen Bursaspor Açıklaması

Adana Demirspor

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor Futbol A Takımı Teknik Direktörü Ümit Özat, Bursaspor maçı ardından tekrar açıklama yaptı.

TFF 1. Lig’in iddialı ekipleri arasında yer alan Adana Demirspor, ligin açılış maçında Bursaspor ile karşı karşıya gelmişti. 1-0 geriden başlanan maçı, 3-1 skorla galip sonlandıran mavi lacivertli takım, ilk haftadan 3 puanı hanesine yazdırma başarısını da göstermiş oldu.

Bursaspor ile olan mücadelenin ardından ikinci kez açıklama yapan Teknik Direktör Ümit Özat, yeşil beyazlılarla olan maçı iki kez analiz ettiklerini belirterek, ne kalede görülen pozisyonun ne de yapmış oldukları hataların sistemle alakası olmadığını ifade etti.

Oynatmış oldukları sistem veya dizilişle söz konusu hataların bir ilgisi olmadığına vurgu yapan Ümit Özat, en az rakip kadar mücadele etmeleri sonucunda kalitelerinin ortaya çıkacağını da oyuncularına her zaman söylediğini ifade etti.

40 Gol Üzerinde Yiyen Takımlar Şampiyon Olamaz

Bunun dışında da 3’lü, 4’lü ya da 5’li oynamanın, oyun içerisinde pek de önemi olmadığını belirtti. Ve bunun bir diziliş olduğunu, sistem olmadığını, formasyon olduğunu ekledi.

Önceki sezon Adana Demirspor’un 43 gol yediğini belirten teknik adam, 34 haftalık maratonda 40 gol ve üzerinde gol giyen hiçbir takımın da şampiyon olamadığını ekledi.

Güncel Yazılar