Adana Demirspor Takımının En Genci 16 En Yaşlısı 34 Yaşında

Adana Demirspor

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor Kulübü 2020-2021 sezonu için hazırlıklarına devam ediyor. 13 Eylül Pazar günü deplasman mücadelesinde Bursaspor ile kozlarını paylaşacak mavi lacivertli takımda, yeni hedef ise doğrudan Süper Lig’e çıkmak oldu. Takımını yeni sezona sıkı çalıştıran kulüpte, 4 isim altyapıdan dahil olurken, toplamda 28 oyuncunun da lisans işlemleri tamamlanmaya yakın bir duruma geldi.

TFF 1. Lig’in iddialı ekipleri arasında yer alan Adana Demirspor Kulübü, 2020-2021 sezonu için sıkı bir tempo ile hazırlanmaya devam ediyor. Yeni sezonda artık doğrudan Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen mavi lacivertli kulüp, oyuncularının da lisanslarını tamamlandı sayılır.

Altyapı ekibinden 4 ismin dahil edildiği Adana Demirspor kadrosunda, toplamda 28 oyuncunun lisans işleminin tamamlanmasına az kaldı.Takımda lisansı çıkartılan oyuncuların yaş ortalaması ise 26.6 olurken, mavi lacivertli ekibin kaptanı Volkan Şen’in de lisansının  çıkması ile yaş ortalaması 26,8 olmuş olacak.

Altyapıdan Gelen İsimler

Adana temsilcisi kulüpte lisansı çıkan oyuncuların yaş ortalamaları belirlenirken, en yaşlı isim ise 34 yaşındaki Mehmet Akyüz olarak kayıtlara geçti. Öte yandan takımın en genç ismi de 16 yaşındaki İzzet Çelik oldu.

Altyapıdan 4 ismin de dahil olduğu takımda, 30 yaş üzerinde toplamda 11 isim olacak.

Güncel Yazılar