Adana Demirspor Mata ile Heyecanlandırdı

Bu sezon Süper Lig’de başarılı bir performans ortaya koyan Adana Demirspor, yıldız oyuncularının katkılarıyla oldukça görkemli maçları da geride bırakmıştı. Lacivert Mavili takımda bilhassa Mario Balotelli yıldız transferi konusunda önemli bir referans olurken, son dönemlerde adı ortaya çıkan Juan Mata ismi de taraftarları heyecanlandırıyor. Öte yandan Adana temsilcisinin devre arasında kadroya katmaya çok yaklaştığı bir ismi daha gelin birlikte hatırlayalım!

Kaçan Balık Büyük Oldu

Sezon başında Mario Balotelli, Younes Belhanda gibi isimleri kadrosuna katarak hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyük yankı uyandıran transferler yapan Adana Demirspor, ara transfer döneminde bir kez daha basının gündemine oturabilirdi.

Adana’nın Lacivert Mavili ekibi, Başkan Murat Sancak’ın yaptığı açıklamalara göre, devre arası transfer döneminde Tottenham’ın düşüşteki yıldızı Dele Alli ile anlaşma noktasına gelmişti. Sancak, takipçilerinin sorularını yanıtladığı canlı yayında, Dele Alli ile alakalı olarak Tottenham ile anlaştıklarını ve 6 ay kiralamak için el sıkıştıklarını ancak transferin son anda gerçekleşmediğini itiraf etmişti.

Dele Alli’nin abisinin Türkiye’ye geldiğini ve büyük ölçüde uzlaştıklarını ifade eden Sancak, Chelsea’nin efsane oyuncusu ve bir dönemki teknik direktörü Frank Lampard’ın Everton’ın başına geçmesinden sonra bu transferin iptal olduğunu itiraf etti.

Bir dönem Tottenham’ın en büyük yıldızlarından biri olan ve altyapısından yetiştiği kulüpte 100 milyon Euro piyasa değeri yakalayan Dele Alli, uzun bir süreden beri düşüşte olan kariyerinde gözden düşen oyunculardan birisi olmuştu.

Yine Bir İddia

Öte yandan basında yer alan son haberlere bakıldığı zaman Adana Demirspor’un yıldız merakından vazgeçmediği ve isminin hâlâ birçok yıldızla anıldığını görmek mümkün oluyor. Lacivert Mavili takımın İspanyol futbolunun önde gelen isimlerinden Juan Mata’yı kadrosuna katma ihtimalinin oluştuğu iddia ediliyor.

Bununla birlikte İspanyol futbolcunun geçmişine bakıldığı zaman ona itiraz etmek mümkün değil. İngiltere devlerinde uzun süreler forma şansı bulan Mata, gerçekten oldukça teknik ve etkili bir futbolcu görünümündeydi.

Ancak geçen yıllar, yaşanan sakatlıklar ve formsuzluklar yetenekli matadoru ister istemez gözden düşen bir oyuncu haline getirdi ve bugünkü tablo ortaya çıktı. Kırmızı Şeytanlar olarak anılan Manchester United’dan ayrılan oyuncu şu sıralar taliplerini beklemeye devam ediyor.

Adana Demirspor geçen sene Mario Balotelli’yi kadrosuna kattıktan sonra İtalyan oyuncuyu bir kez daha Milli Takım seviyesine döndürmeyi başararak hiç hafife alınmayacak bir iş yaptı. Balotelli dünyanın en çok bilinen oyuncularından biri ve ona dair bu başarı futbol kamuoyunda da büyük bir etki yarattı denilebilir.

Bu bağlamda Mata gibi veya yine Balotelli gibi yıldızlar Adana Demirspor’a daha sıcak gözle bakacaklardır. Kariyerini toparlamış bir Balotelli bugün tekrar Avrupa’yı kafasında kurabiliyor ve bu ihtimal de her geçen gün artıyorsa büyük başarı Adana Demirspor’da.