Adana Demirspor’dan Beşiktaş’a Yolculuk

Geride kalan sezonun tartışmasız en başarılı takımlarından biri olan Adana Demirspor, gelecek sezona yönelik olarak çalışmalarına devam ediyor ancak Adana temsilcisinin her gün bir başka yıldızına teklif geliyor. Basında yer alan haberlerde birçok oyuncusu başka takımlarla anılmaya devam edilen Lacivert Mavili takım, gelecek sezona yönelik olarak çalışmalarını yaparken elindeki kadronun belirginleşmesini sağlamalı. Öte yandan basında yer alan haberlere bakıldığı zaman Abdülkerim Bardakçı transferinden vazgeçmek zorunda kalan Beşiktaş’ın bu sezon yıldızı parlayan isimlerden Tayyip Talha Sanuç ile ilgilendiğine dair ifadeler görmek mümkün.

Bir Yıldız Daha

Bu sezon Süper Lig’in tartışmasız en iyi takımlarından biri olan Adana Demirspor, geleceğe yönelik çalışmalarını sürdürüyor ancak Adana temsilcisinde her gün bir başka ismin adı farklı bir takımla geçiyor.

Geride kalan sezonda sergilenen başarılı performans takımı ne kadar gündeme taşıdıysa, bu performansın sergilenmesinde yapıtaşı olan oyuncular da kariyerlerini bir o kadar başka seviyeye taşıdılar.

Bu isimlerden birisi de kuşkusuz Tayyip Talha Sanuç oldu. Adana temsilcisinin en arka planda kalan oyuncularından biri olan ve bilhassa sezon başında eleştirilerin odağında yer alan savunmacı oyuncu, sezonun ikinci yarısında Vincenzo Montella’nın da etkisiyle oldukça iyi işler çıkarttı.

Bu performans oyuncuya başka bir gözle bakılmasını da sağlarken, yabancı kuralının da kaldırılmamasıyla birlikte yerli pasaportu iyice değerlendi. Bu bağlamda Tayyip Talha ile ilgilenenler listesine Beşiktaş’ın da girdiği ve oyuncunun transferiyle alakalı olarak iki kulübün kurmayları arasında bir görüşme yapılacağı tahmin ediliyor.

Abdülkerim’in Kaybından Sonra

Öte yandan hatırlanacağı üzere geride kalan sezonun devre arasında da sezon bitiminde de Beşiktaş ile Konyaspor’un gözde savunmacısı Abdülkerim Bardakçı arasında transfer görüşmeleri olduğu basına yansımıştı.

Ancak oyuncunun 3 İstanbul devi tarafından da istenmesiyle birlikte Konyaspor’un eli güçlendi ve oyuncunun da yıllık maaş talebi arttı. Bu bağlamda eli güçsüzleşen taraf Beşiktaş oldu ve yarış Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçti.

Bu yarışı kazanan taraf Galatasaray oldu ama belki de en zararlı çıkan taraf da Beşiktaş oldu. Sol stoper konusunda Abdülkerim’i net bir şekilde isteyen Siyah Beyazlı takım başarılı savunmacıyı ezeli rakibine kaptırdıktan sonra ister istemez alternatif oyunculara yönelmek zorunda kaldı.

Bu bağlamda Tayyip Talha’nın Abdülkerim kadar efektif olmasa da dikkat çeken bir oyuncu olduğuna kuşku yok. Adana Demirspor forması altında zaman zaman dikkat çeken işler de çıkartan savunmacı, eğer Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien İsmael tarafından onay aldıysa Beşiktaş’ta kendisine yer bulabilecek işler yapabilir.

Pek tabii tüm bu ihtimaller iki kulüp arasında başarılı oyuncuyla alakalı olarak transfer görüşmelerinin olumlu ilerlemesiyle daha da belirginleşecek. Abdülkerim’in Galatasaray’a transferi gösterdi ki ıslak imza atılmadan hiçbir transfer ile alakalı olarak kesin ifadeler kullanmamak gerekiyor.