Adana Demirspor Kulübü’ne İlişkin Yasin Dikilitaş’tan Değerlendirme

Adana Demirspor

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor Kulübü, Play-Off mücadelelerinde final maçında Fatih Karagümrük ile kozlarını paylaşmıştı. Oyunu penaltı vuruşları ile kaybeden mavi lacivertli takım bu mağlubiyetle ise Süper Lig’e yükselememişti. Yaşanan bu sürecin ardından ise kulübün önemli isimleri arasında yer alan iş insanı Yasin Dikilitaş önemli açıklamalara imza attı.

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve Süper Lig’e yükselmeye hazırlanan Adana Demirspor Kulübü, Play-Off final maçında Fatih Karagümrük’e karşı penaltılarda kaybetmişti.

Alınan mağlubiyet sebebiyle Süper Lig’e yükselemeyen mavi lacivertli kulübün önemli isimleri arasında yer alan iş insanı Yasin Dikilitaş, istikrarın olabilmesi adına mutlak suretle Demirspor ruhunun geri gelmesi gerektiğine dikkat çekti.

Geçici başarılar yerine artık kalıcı hedefler koyularak kurumsallaşmaya gidildiğini ifade ederek, hedefler koyularak kurumsallaşmaya gidilmesine ihtiyaç olduğunu söyledi. Takımda altyapıdan gelen Adanalı oyuncuların olmamasının da başarısızlıkta büyük bir etken olduğunu vurgulayan Yasin Dikilitaş, altyapının da öncelik olması gerektiğine dikkat çekti.

Teknik Kadroda Adanalı Olmalı

Adana Demirspor Kulübü’nün sezonluk düşünmesi gerektiğini vurgulayan Dikilitaş, 3-5 senelik planlamanın da yapılması gerektiğini söyledi.

Camianın toparlanarak, bir araya gelip beyin fırtınası yapması gerektiğinin altını çizen iş insanı, kulübün teknik kadrosunda da mutlaka bir Adanalının yer alması gerektiğini ifade etti.

Güncel Yazılar