Adana Demirspor İçin Öneri Celil Hekimoğlu’ndan Geldi

Adana Demirspor

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararla, bu sezon koronavirüs salgını nedeniyle liglerde küme düşme durumu kaldırıldı. Bu süreçte Süper Ligde yer alan 21 takım da mücadele içerisinde olacak. Durumdan etkilenenler arasında TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig de yer alırken, konuya ilişkin açıklama ise Hekimoğlu Trabzon Futbol Kulübü Başkanı tarafından geldi.

Küme düşmenin kaldırılması kararının ardından Hekimoğlu Trabzon Kulübü Başkanı Celil Hekimoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Bu sezonda Süper Lig’in 21 takımla oynanacağını söyleyen yönetici, oluşabilecek sıkıntılara da dikkat çekti. Önerisi ise bu sezon Süper Lig’e yükselmenin en önemli adaylarından biri olan Adana Demirspor ile ilgili oldu.

Süper Lig 22 Takım Olsun

Küme düşmenin kaldırılması ile her hafta bir takımın boş geçeceğini söyleyen Celil Hekimoğlu, bunun da sıkıntıya neden olabileceğini vurguladı. Bu sezon Süper Lig’de olan takım dengesizliğinin, gelecek sezon 4 takımın düşmesiyle TFF 1. Lig’de yaşanacağını ekledi.

Oluşabilecek karışıklıkların ve sıkıntıların ortadan kalkması için de bu sezonda Süper Lig’in 22 takımla oynanması gerektiğini belirtti. Bu sebeple de TFF 1. Lig Play Off finalisti Adana Demirspor Kulübü’nün Süper Lig’e alınmasını istedi. Oradaki boşluğun da TFF 2. Lig Play-Off finalisti Manisa FK’nın 1. Lig’e çıkartılmasıyla olabileceğini söyledi.

Güncel Yazılar