Adana Demirspor Bozguna Uğradı

Süper Lig’e döndüğü ilk sezonunda oldukça başarılı bir performans sergileyen ve üst sıralara yerleşmeyi başaran Adana Demirspor, ligin en kötü durumda olan ve bu nedenle son sırada yer alan ekibi Yeni Malatyaspor’a konuk oldu. 28’inci haftanın açılış maçında Malatya temsilcisi karşısında istediği performansı sergilemek konusunda çok zorlanan Adana Demirspor, sahadan 1-0 mağlup ayrılarak futbolseverlere ve taraftarlarına şoku yaşattı.

Hüsran

Bu sezon Süper Lig’de ezber bozan bir performans sergileyen ve aldığı başarılı sonuçlarla birlikte üst sıralara yerleşmeyi başaran Adana Demirspor, ligin 28’inci haftasını açan maçta Yeni Malatyaspor’a konuk oldu.

Puan cetvelinde son sırada yer alan ve çok kaotik bir ortamın içerisinde bulunan Malatya temsilcisi karşısında kötü bir performans sergileyen Adana Demirspor için asıl şok kaybedilen 3 puan oldu. Sezon içerisinde birçok maçta rakibine üstünlük kuramamış olsa da sahadan puan veya puanlarla ayrılmayı başaran Adana temsilcisi, Munir Chouiar’ın attığı gole engel olamayınca zor durumdaki rakibine 3 puanı altın tepside sunmuş oldu.

Yeni Malatyaspor’un amiyane tabirle patates tarlası gibi gözüken zemininde istediği futbolu sergilemek konusunda oldukça zorlanan Adana Demirspor, süper yıldızı Mario Balotelli’nin ayağından bulduğu fırsatlar da gole dönüşmeyince can sıkan bir mağlubiyet almış oldu.

Haftanın açılış maçında olabilecek en sürpriz sonuca imza atan Adana temsilcisi, bu mağlubiyetle birlikte haftayı 45 puanla kapattı. 2’incilik yarışına birçok takımın eklendiği bir dönemde kaybedilen 3 puanın ileriki zamanlarda aranabilme potansiyeli olduğunu belirtmek gerek.

Yeni Malatyaspor ise tam 17 hafta sonra ilk kez 3 puanın sevincini yaşamış oldu. Yeni teknik direktörü Cihat Arslan ile çıktığı ilk maçta sahadan galibiyetle ayrılan Sarı Siyahlı ekip, Adana Demirspor gibi ligin en kuvvetli takımlarından birini mağlup etmenin moraliyle toparlandı.

Tahmin Edilen

Adana Demirspor’un Yeni Malatyaspor karşısında sahadan mağlup ayrılmış olması her ne kadar beklenmedik bir sonuç olsa da Süper Lig’in dinamiklerini yakından takip eden bir futbolsever Lacivert Mavili takımın takılabileceğini de tahmin etmiştir.

Yeni Malatyaspor’un yeni bir teknik direktörle çalışmaya başladığı için daha motive olduğunu ve Adana temsilcisinin kendi sahasında oynadığı Antalyaspor maçında da form grafiğinde düşüş yaşadığını gösterdiğini unutmamak gerek.

Pek tabii bu durumların hiçbirisi 17 haftadan beri kazanamayan ve çok ciddi derinlikte bir krizin içerisinde yer alan rakibe karşı mağlup olmayı hafifletebilecek sebepler değiller. Adana Demirspor bu maçtan aldığı mağlubiyetten sonra girdiği şoku kısa sürede atlatmayı başarmalı.

İşin çok daha garip olan kısmı ise ligin 9’uncu haftasında Adana’da karşı karşıya gelen iki rakipten yine Yeni Malatyaspor’un galip geldiği maçın da bir teknik direktörün ilk maçı niteliği taşıyor olması.

İrfan Buz ile yollarını ayırdıktan sonra Marius Sumudica ile anlaşmaya varan Yeni Malatyaspor, Rumen teknik adamla sahaya çıktığı ilk maçta Adana Demirspor’a konuk olmuş ve sahadan 2-0 galip ayrılmıştı.