Adana Büyükşehir Belediyespor ve Adana Atlas Spor Kulübü

Hentbol’da 2021 – 2022 sezonundaki Kadın ve Erkek Bölgesel Lig maçları 7 Haziran ve 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bilindiği üzere Kadınlar Bölgesel Ligi toplamda 3 gruptan ve 15 takımdan oluşmakta. Erkekler Bölgesel Ligi ise 6 gruptan ve 31 takımdan meydan gelmekte. Burada oynanan maçlar ise tek devreli lig usulüne göre oynanmaktadır. Öte yandan Kadınlar Bölgesel Lig’in de 2021 – 2022 sezonunda gruplarını ilk üç sırada bitirmeyi başaran takımlar 2022 – 2023 sezonunda 3. Lig’de mücadele etmeye hak kazancak. Erkekler Bölgesel Ligi’nde 2021 – 2022 sezonunda dörtlü ve beşli gruplarda ilk sırada sezonu tamamlamayı başaran takımları ile altılı gruplarda ilk üç sırayı elde eden takımlar önümüzdeki sezon yani 2022 – 2023 sezonunda 2. Lig’e yükselmeyi başarmış olacaklar. Sonuçlar ise önümüzdeki günlerde belirlenmiş ve netleşmiş olacak.

Hentbol Ligi’nde Merakla Beklenen Maçlar

Hentbol’da A Grubu’nda yer alan ve öne çıkan takımlardan ikisi ise Adana Büyükşehir Belediyespor ile Adana Atlas Spor Kulübü olmuş durumda. Bu takımlardan Adana Büyükşehir Belediyespor, son maçında Osmaniye Arena Spor Kulübü’nü 28 – 19; Adana Atlas Spor Kulübü ise rakibi Peyas Spor Kulübü’nü 23 – 21 mağlup etmeyi başardı. Önümüzdeki günlerde Adana Büyükşehir Belediyespor, rakibi Peyas Spor Kulübü ile karşı karşıya gelecek. Adana Atlas Spor Kulübü de rakibi Osmaniye Arena Spor Kulübü ile kozlarını paylaşacak. Her iki hentbol müsabakası da Adana Yüreğir Spor Salonu’nda oynanacak. Bu maçlardan alınacak olan sonuçlar doğrultusunda gruplardaki sıralamalar ve üst lige çıkan takımlar iyice şekillenmiş olacak. Bu yüzden bu maçları kimin kazanacağı ve bu maçlardan hangi sonuçların çıkacağı şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Hentbol Ligi’nde Yer Alan Gruplar ve Takımlar

Bayanlar A Grubu’nda Ankara Gazi Pasifik SK, Elazığ Sosyal Yardımlaşma SK, Amasya Atatürk Lisesi Gençlik KLB, Yeşil Giresun Belediye SK, Ankara Keçiören Spor KLB, Kastamonu Gençlik Spor KLB, Mehmet Akif İlköğretim Okulu SK ve Mardin 1947 Sağlık ve SK yer alıyor. Bayanlar B Grubu’nda ise Polatlı Belediyesi Spor Kulübü, Bursa Dinçspor, Bandırma Şehit Bedir Karabıyık SK, 1970 Vefa Gençlik Spor, Kemalpaşa Ata Gençlik SK, Antalya Karatay Lisesi SK, İzmir Urla Belediyesi Gençik KLB ve İzmir Ülkü Spor KLB yer almakta. Erkekler A Grubu’nda Karşıyaka Belediyesi SK, Muğla Köyceğiz Belediyesi SK; Emek Spor Kulübü, Yalova Belediyesi Gençlik SK, Bahçelievler Belediyesi SK, İzmir Karabağlar Atatürk SK, İstanbul Üniversitesi ve Başkent Okul SK bulunuyor. Erkekler B Grubu’nda ise Gümüşhane Belediyesi SK, Tokat Gençlik Spor, Ordu Gençlerbirliği, Amasya 1957 Suluova SK, Karabük Gençlik Spor KLB, Samsun Tekkeköy SK, Rize Karadeniz Spor Kulübü ve Zonguldak Teknik Gençlik SK bulunuyor.