Adana Anadolu Yıldızlar Ligi Seçmelerine Ev Sahipliği Yaptı

Anadolu Yıldızlar Ligi

12 Kulübün yer aldığı ve toplamda 226 sporcunun yarışmış olduğu Anadolu Yıldızlar Ligi seçmesi Adana’da tamamlandı.

Rıza Salih Saray Yüzme Havuzu’nda Anadolu Yıldızlar Ligi yüzme seçmeleri tamamlandı. 12 kulübün yer almış olduğu seçmelerde toplamda 226 sporcu yarıştı. Tüm müsabakalarda federasyonun belirlemiş olduğu yüzme baraj derecelerini geçmek her yüzücünün hedefi oldu. Dereceleri geçmek adına kıran kırana bir mücadele gerçekleşti.

Konuyla ilgili açıklama ise Yüzme Adana İl Temsilcisi Sabri Şanlı’dan geldi. Yarışlara olan katılımın her gün artmaya devam ettiğini söyleyen Şanlı, artan sayının onları mutlu ettiğinin de altını çizdi. Katılım sayılarının bu kadar artmasının sebebini ise İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu yaz okulları ve kursları olduğunu vurguladı.

Alt yapı ekibinde birçok başarılı sporcu olduğunu söyleyen Şanlı, “2 gün süren müsabakalarda sporcularımız federasyonun belirlediği baraj derecelerini geçmek için kıyasıya mücadele ettiler. Anadolu Yıldız Ligi için yarışlarımızı yaptık” ifadelerini kullandı.

Seçmelerde başarılı olan sporcuların belirlenerek Adana karması şeklinde şehri temsil edeceğini de belirten yüzme temsilcisi, “Tüm sporcularımıza ve onlara emek veren antrenörlerimize teşekkür ederim” dedi.

Müsabakaları Yakından Takip Ettiler

Şehirde seçmeleri tamamlanan müsabakaların yakından takipçileri arasında Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şefi Halinifi Altun ve Yüzme Havuz Amiri Selçuk Babacan yer aldı.