Adana’da Spor

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden bir tanesi olan Adana, aynı zamanda spor alanında ülkemizde kendisini göstermektedir. Adanada son dakika spor haberlerini sizlerle paylaşmadan önce, Adana ilinin spor tarihçesi, spor kulüpleri ve önemli spor tesisleri hakkında detaylı bilgi aktaracağım.

Aadanaspor’dan dolayı futboldun Adana’da ne kadar önemli bir spor dalı olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Bu ilde sadece futbola değil aynı zamanda basketbol, voleybol, hentbola da futbol kadar önem verilmektedir.

Futbol – 2019-20 Sezonu

2019-20 sezonunda, Adanaspor ve Adana Demirspor 1. Lig’de yer alıyorlar. Adana İdmanyurdu kadın futbol takımı ise 1. Lige yükselmiştir. Adana’da aynı zamanda kadın futbol takımı, erkek futbol takımı kadar desteklenmektedir. Eşitliğin esas olduğu Adana şehri, bu nedenden dolayı da bir çok Adanalı tarafından Türkiye’nin merkezi olarak görülür.

Lig Takımları

Türkiye Kupaları

Adana’da Spor Vikipedia

2018-19 sezonu

2018-2019 sezonunun sonunda, Adanaspor 1. Ligi 12. olarak , Adana Demirspor ise 5. sırada kapatmıştır. Adana Basketbol Süper Ligi ise11. olarak tamamlamıştır.. Futbolda Kozan Belediyespor 3 ligde kaldı. 3 BAL takımından biri küme düştü. Kadın futbol liglerinde ise 3 takım yer aldı. Voleybolda, 2 ligdeki 5 takımdan ikisi küme düştü. Hentbol 2 Liginde 2 takım vardır.

Ziraat Türkiye Kupası, Kozan Belediyespor 2. Lig’de, Adanaspor’da 3. turda elendi. M.Başakşehir, Adana Demirspor’u 5. turda eledi. Lig takımlarına aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.

Türkiye Kupaları

Spor Tesisleri

Adana şehrinde yer alan son dakika spor haberi hakkında bilgi almak için sayfamızdaki haber kaynağına git.