Adana 01 Kadın Futbol Takımı Seriye Bağladı

Adana 01 Kadın Futbol Takımı TFF Kadınlar Futbol Ligi 2.Haftasında Tarsus Gençlerbirliği Spor kulübüne konuk oldu. Karşılaşmanın başından sonuna kadar üstün bir mücadele sergileyen Adana 01 Takımı, rakibini 4-0’lık skorla mağlup etmeyi başardı. Alınan farklı galibiyetin ardından Adana 01 Kadın Futbol Takımı  Başkan Yardımcısı Gülşah Görür açıklamalarda bulundu. Gülşah Görür, sonuçlar ne olursa olsun kazananın Kadınların olacağına dikkat çekti.

Kazanan Kadınlar Olacaktır

TFF Kadınlar Futbol Ligi 2.hafta karşılaşmasında Adana 01 Kadın Futbol Takımı, Tarsus Gençlerbirliği Spor Kadın Futbol takımına konuk oldu. Rakibine karşı baştan sona iyi bir mücadele örneği gösteren Adana 01 takımı, deplasmanda rahat bir galibiyet aldı ve Tarsus ekibini 4-0’lık skorla mağlup etmeyi başardı. İyi oyunun sonucunda gelen farklı galibiyetin ardından Adana 01 Takımı Başkan Yardımcısı Gülşah Görür açıklamalarda bulundu.

Farklı mağlubiyetin ardından konuşan Başkan Yardımcısı Gülşah Görür, kısa sürede kadroyu kurduklarını ve bu zaman içerisinde az antrenman yapmalarına rağmen iyi sonuçtan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Yeni kurulan bir takım olduklarını yineleyen Başkan Gülşah Görür, 3.Lig’in başlamasına az bir süre kala kadroyu güçlendirdiklerini ve ligdeki rakiplerin birçoğunun kendilerinden daha önce kuruldukları, daha tecrübeli olduklarını dile getirdi. Kadın futbol takımının birlik ve beraberliğini ön planda tutan Gülşah Görür, tüm bunlara rağmen ligdeki ilk iki maçı farklı skorlarla kazandıkları için mutluluğunu ifade etti. Kız çocuklarının başarısı futbol ve diğer spor branşlarındaki başarıları gelecekte kendi ayakları üzerinde daha sağlam durmaları konusunda yardımcı olacağını söyleyerek bu konunun altını çizdi. Gelecek haftaki karşılaşmada takıma güvendiğini söyleyen Başkan Görür, sahada sonuç ne olursa olsun kazananın kadınların olacağına dikkat çekti.

Portakal Çiceği Büyükler Kış Kupası Tenis Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu

10’uncusu Adana’da düzenlenen Türkiye’nin ilk Şehir karnavalı olan Uluslararası portakal Çiçeği karnavalı etkinliklerinin Portakal Çiçeği Büyükler Kış Kupası Tenis Turnuvasının sonuna gelindi. Emir Sütekin, Deniz Utku Temel, Duru Kuşçu Billur Gönülşen ve Senem Öcal, kendi kategorilerinde şampiyonluğa ulaşan isimler oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye tenis federasyonu, Adana tenis, daha ve Su Sporları kulübü, Çukurova Belediyesi, Adana Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir belediyesi, Sarıçam belediyesi ve Seyhan belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen portakal Çiçeği büyükler kış kupası tenis Turnuvası‘nda şampiyonlar 50 bin TL’lik ödüllerini aldı. Türkiye’nin bir çok şehrinden toplam yüzden fazla sporcunun katıldığı turnuvada Tek Erkekler kategorisinde Emir Sürtekin şampiyonluğa ulaştı. Çift erkeklerde Emir Sütekin ve Deniz Utku Temel ikilisi şampiyon olurken, Tek kadınlarda  Duru Kuşçu turnuvayı kazanan isim oldu. Çift Kadınlarda ise Billur Gönlüşen ve Senem Öcal ikilisi şampiyonluğa ulaşırken, Eda Numanoğlu ve Defne Urşan ikilisi ikinci oldular. Turnuvanın ardından dereceye giren isimlerin madalyaları ve ödülleri takdim edildi.