Yunus Akgün Son Performans Değerlendirmesi

Yunus Akgün Süper Lig takımları arasında yer alan Galatasaray’da sağ kanat mevkiinde performansını sunan milli futbolcudur. Henüz 22 yaşında olmasına rağmen ortaya koyduğu performans takımı içerisinde göz dolduruyor. İlk kez 2018 yılında Galatasaray’da oynayabilme fırsatı bulan Akgün 2021 yılında Adana Demirspor ile anlaşmış son olarak günümüz itibariyle Galatasaray’da forvet mevkiinde çalışmalarını sürdürmüştür. Akgün geçtiğimiz sezon Adana Demirspor’dayken 39 farklı maça çıkmış ve 9 gol ile topu ağlarla buluşturmuştur. Ancak onun yıldızını parlatan 17 asisti olmuştur.

Her ne kadar oldukça iyi bir performans sergilemiş olsa da bu sezon beklenen performansı sunamadı. Henüz 22 yaşında olan futbolcu Galatasaray ile yapılan anlaşma sonrasında geçtiğimiz sezonki takım performansını mumla aratır oldu. Akgün Galatasaray’da 9 farklı maçta sadece bir asist yapabildi. Henüz herhangi bir kol başarısı da bulunmuyor. Bu durum bu sezon başlangıcında ortaya koyduğu performansta hayal kırıklığına uğratıyor.

Yeni Sezonda Arka Planda Kaldı!

Takım içi maçlarda etkisiz hale gelip gelmesi Alanyaspor ile yapılacak karşılaşmada yedeklere çıkma ihtimalini de yükseltiyor. Öte yandan Süper lig’de oyuna dahil edilişi ise 50. dakikalardan sonra gerçekleşen Akgün takımdaki yıldız isimlerin ortaya koyduğu performans nedeniyle daha çok arka planda kalıyor. Yunus Akgün‘ün ve takımın kaderi Kayserispor maçından sonra değişti. Yedek kulübesinde yer alan Kerem Kastamonuspor ile yapılan karşılaşma sonrası ilk 11’e yerleşmeyi başardı. Öte yandan Kayserispor karşı müsabakasında ilk 11’de yer alan Yunus düşük performansı nedeniyle arka planda kaldı.

Teknik direktörün Alanya ile yapılacak maçta Kerem’e ve Rashica‘ya şans vereceği söylentiler arasında yer buluyor. Tüm bunların üzerine Süper Lig oyuncularının piyasa değerlerinde değişikliğe gidildi. Bazı yıldız oyuncuların performansları ölçüsünde değerlerindeki artış dudak uçuklattı. İlk 10 listesinde İcardi birinci sırada yer alırken aynı listede Szalai, Nelson, Weghorst, Bayındır, Kerem Aktürkoğlu gibi isimler ön plandaydı.

Eski Günlerini Aratır Oldu!

Yunus Akgünün son dönemlerdeki düşük performansı ilk 20’ye dahi girmesine engel oldu. En değerli kulüplerin sıralamasından Fenerbahçe, Trabzonspor ve Galatasaray ilk üç sırada listede yerini aldı. Öte yandan sezonun başlangıcından itibaren piyasa değerinde artışından sebebi gelişimlerinden kaynaklı olan futbolcuların listesinde yine Akgün’ün ismi yer almıyordu. Akgün Galatasaray futbol kulübünde performansını sergilerken o sezon Adana Demirspor’a kiralandı. Ortaya koyduğu performans kulüplerin gözünden kaçmadı. Genç oyuncunun yükselişi fark edildi ve yeniden bu sezonda geri alındı. Fakat beklendiği gibi olmadı. İstenen performansı ortaya koyamadı.

Özellikle son haftalarda ağırlaşan performanslarını gözlerden kaçmadı. Garip olan ise geçtiğimiz sezon ligin 18. haftasındayken Adana Demirspor’da ile Galatasaray arasında yapılan karşılaşmada Akgün Galatasaray’a gol atan isimler arasında yer almıştı. Üstelik 53. ve 58. dakikalarda peş peşe gol atma şerefine nail olmuştu. Akgün geçtiğimizde sezon Adan Demirspor’da ortaya koyduğu performansta 70 farklı maça çıkmış ve bu maçlardan 16 gol ve 20 asist yapabilme fırsatı yakalamıştı.