Younes Belhanda Son Performans Değerlendirmeleri

Younès Belhanda Süper Lig takımları arasında yer alan Adana Demirspor’da performansını sunan profesyonel bir futbolcudur. Onun başarıları Fransa’da yetişmiş olmasının ve zamanla kendisini geliştirmesi ile daha çok ön plana çıkıyor. Henüz 30’lu yaşlarının başlarında olmasına rağmen Younes, orta saha mevkiindeki pozisyonu ile 3 milyon Euro’ya aşan aylık geliri de sahiptir. Kariyerinde zirve noktaya ulaşabilmek için sunduğu performans bu yıl daha çok ön plana çıkıyor. Fransa’da montpellier şampiyonası yaşanırken ön plana çıkan isimler arasında yer alıyordu. Adana Demirspor formasını giymeye başladıktan sonra Faslı oyuncu topu ağlarla buluşturmaya doyamıyor.

Younes Belhanda Kendi Rekorunu Kırmanın Peşinde!

Henüz Ekim ayına giriş yapıldığı anda gollerinin sayısı 5’e ulaşan oyuncu Kasımpaşa ve Adana Demirspor ile yapılan maçta attığı gol ile ön plana çıktı. Aynı maçta iki farklı asist ile güne damgasını vuran isim tecrübesini konuşturdu. Takımını zirveye taşımada kararlı olan Belhanda 2020 ve 2021 sezonunda Galatasaray’da performansını sunduğu 4 yılın ardından 8 farklı gol ile sezonu tamamlamıştı. Henüz Süper Lig’in 10. haftasında olunmasına rağmen 5.gole ulaşan Belhanda kendi rekorunu kırabilmek için 8 haftası bulunuyor.

Maçlarda sunduğu yetenek ile ön plana çıkan Belhanda işbirlikçi tavrı ile Adana Demirspor’u önümüzdeki sezona kadar yeni bir şampiyon haline getirebilmenin hayalini kuruyor. Adana Demirspor’un gözde isimlerinden Belhanda geçtiğimiz sezon yaşadığı ufak sakatlıklar sebebiyle takım oyunlarındaki asıl performansını sergileyememişti. Ancak bu sezon için yapılan kamp dönemi ile beraber aktif ve verimli bir sürece giriş yapıldı.

Yeni Takımında Yıldızı Parladı!

Takım maçlarında sunduğu performans dikkatlerden kaçmıyor. Younes Belhanda geçtiğimiz sezon gösterdiği performansın aynısını henüz 10. haftada iken ortaya koymaya başladı. Süper Toto Süper Lig’in 10. haftasında Adana Demirspor 21 puan alarak liderliğe doğru koşuyor. Bu sırada takımın içerisinde ön plana çıkan isim Belhanda istatistikleri ile geçtiğimiz sezonu katlamış durumda. Geçtiğimiz sezonun hemen öncesinde Adana Demirspor‘a katılan ve bedelsiz olarak kadroya alınan Belhanda henüz ilk haftada 4 farklı gol ve bir asist ile ön plana çıkıyor. Adana Demirspor’da 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan Belhanda kariyerindeki en iyi dönemi Fransa’da performansını sunduğu Montpellier futbol kulübünde yaşamıştı.

2011 ve 2012 yıllarına denk gelen bu sezonda 13 farklı gole imza atmıştır. Ardından Fransa’da Montpellier takımını Euroleague’de şampiyonaya ulaştırmıştı. Younes Belhanda’nın başarısı 2017 ve 2021 yılları arasında 4 yıl boyunca Galatasaray’da forma giydiği döneme de damgasını vuruyor. Belhanda o dönemde sarı-kırmızılı takımda 131 maça çıkma olanağı buldu. Performansını sunduğu yıllar arasında 22 farklı gole imza attı. Belhanda’nın Ekim ayı itibariyle ortaya koyduğu performans gözleri dolduruyor. 4 yılın sonunda Galatasarayın elinden kaçırdığı Belhanda ve iki farklı oyuncu yeni kadrolarında takımlarına umut vaat edici bir performans sergilemeye devam ediyor.