Trabzonspor’da Vitor Hugo Ülkesine Yolcu Edildi

Bordo mavili takım Trabzonspor 31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo ile karşılıklı anlaşarak oyuncusunun da aile sebepleri nedeni ile ülkesine Brezilya’ ya dönmek istemesi üzerine Trabzonspor oyuncusuna zorluk çıkarmadan yollarını ayırmışlardı.

31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo Karadeniz ekibinden 1,8 Milyon Euro bonservis bedeli ile ülkesinde Brezilya ekibi olan Bahia ile anlaşmaya vardı.

Trabzonspor forması ile Türkiye Kupası ve bir Süper Lig şampiyonluğu ve iki Süper Kupa şampiyonluğu yaşayan ve Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo 3 gol kaydetmişti.

Trabzonspor ‘dan ayrılmadan da önce 31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo ya bordo mavili forma ile göstermiş olduğu başarı ve alınana son şampiyonluktaki hizmetlerinden ötürü plaket verilerek teşekkür edildi.

Vitor Hugo’nun Trabzonspor Kariyeri

31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo bordo mavili takım Trabzonspor ‘ a Ülkesi Brezilya dan 2020 – 21 sezonun da Palmeiras ‘ dan 3,2 Milyon Euro bonservis bedeli ödenerek kadroya katılmıştı.

Bordo mavili takım ile iki sezon geçiren Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo bu süreçte Karadeniz ekibi ile 99 lig maçında sahada yer aldı. Trabzonspor ile geçen iki sezon sonun da ise yıllar sonra yaşanan süper lig şampiyonluğunda takımının en önemli isimlerinden birisi oldu.

Karadeniz ekibi ile çıktığı karşılaşmalar da savunmada çok önemli bir lider olan Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo savunmada takımının vazgeçilmez isimlerinden birisi oldu.

Savunmada ki liderlik rolü ile beraber hava toplarında ki etkinliği ile duran topar da da takımı adına önemli bir koz oluyordu. Savunma yönü güçlü olduğu kadar takımının duran toplarında hücumda sorumluluk alarak hava toplarında ki etkinliğini kullanmasını iyi bildi.

Trabzonspor forması ile Türkiye Kupası ve bir Süper Lig şampiyonluğu ve iki Süper Kupa şampiyonluğu yaşayan ve Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo toplamda bordo mavili forma ile 10 gol sevinci yaşadı.

Bu sezon ise bordo mavili forma ile süper lig, kupa, şampiyonlar ligi ve Avrupa liginde 31 karşılaşmada süre alarak büyük bir istikrar yakaladı. Bu sezon çıktığı 31 karşılaşmada 27 kez ilk 11’ de başlayan 31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo 3 gol sevinci yaşadı.

31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo süper lig de son Kayserispor maçında sahada olsa idi bordo mavili forma ile 100 karşılaşmasına çıkacaktı ki transfer süreci içinde olduğu için kadroya girememişti.

Brezilya’da Aynı Performansı İle Devam Eder

31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo futbol kariyerine ülkesinde Brezilya’ da Bahia ‘ da devam edecek olan oyuncu aynı performansını yakından tanıdığı ülkesinde de sürdüreceğinden hiç şüphe yok.

Vitor Hugo futbol kariyerinde Palmeiras, Fiorentina gibi takımlarda da forma giyen tecrübeli isim için Karadeniz macerası sona erdi.