Süper Lig’de Küme Düşmeme Mücadelesi Nefesleri Kesiyor

2022 – 2023 sezonu normalden daha geç bitecek. 6 Şubat 2023 Pazartesi günü yaşanan Kahramanmaraş merkezli iki deprem binlerce insanın aramızdan ayrılmasına neden oldu. Süper Lig’de mücadele eden Hatayspor ve Gaziantep FK yaşanan bu felaketin ardından kalan maçlara çıkamayacaklarını belirterek TFF’den aflarını istedi. Türkiye Futbol Federasyonu bu takımların maçlarının hükmen galibiyet ile sonlanmasına karar verdi.

TFF’nin 2022 – 2023 sezonuna dair vermiş olduğu farklı kararlar da mevcuttu. Normal şartlar altında dört takım ligden düşecekti. Ancak, TFF; düşen takım sayısının iki olacağını açıkladı. Bunun yanı sıra, Hatayspor ve Gaziantep FK 2023 – 2024 sezonunda Süper Lig’de mücadele edecek.

Ümraniyespor Süper Lig’deki Son Maçlarını Oynuyor

Bu sezon Süper Lig’e yükselen Ümraniyespor hayal kırıklığı yarattı. İstanbul temsilcisi şu ana kadar 29 maça çıktı. Söz konusu maçların beşini kazanabildi. Sekiz beraberlik ve 16 mağlubiyet aldı. Rakip filelere 38 gol gönderirken kendi kalesinde 54 gol gördü. 31 haftada sadece 23 puan toplayabildi. Ümraniyespor’un küme düşme ihtimali bir hayli kuvvetli! Hatta, İstanbul temsilcisi Süper Lig’e veda maçlarını oynuyor.

Ümraniyespor’un önünde yedi maç bulunuyor. Bu maçlardan birisi Hatayspor ile oynanacak. Ümraniyespor o maçı 3-0 kazanmış sayılacak. Fakat, kalan altı maç bir hayli zor! Ümraniyespor’un Alanyaspor, Başakşehir, Ankaragücü, Sivasspor, Giresunspor ve İstanbulspor ile karşılaşacağını söyleyelim! Bilhassa Giresunspor ve İstanbulspor maçları küme düşecek takımları belirlemesi açısından önemli olabilir.

Giresunspor Küme Düşmenin En Büyük Adaylarından Birisi!

Giresunspor 2022 – 2023 sezonuna büyük hedefler ile başlamadı. Sadece ligde kalmayı hedefliyordu. TFF’nin yalnızca iki takımın ligden düşeceğini açıklaması Giresunspor için bir avantajdı. Fakat, Karadeniz temsilcisi bu avantajı pek iyi değerlendiremedi.

Giresunspor şu ana kadar Süper Lig’de 29 maça çıktı. Bu maçlarda altı galibiyet, dokuz beraberlik ve 14 yenilgi aldı. Rakip filelere 30 gol gönderirken kendi kalesinde 54 gol gördü. Elde ettiği 27 puanla Süper Lig’in 16’ıncı sırasına yerleşti. Giresunspor’un önünde de yedi maç bulunuyor. Karadeniz temsilcisi hem Hatayspor hem de Gaziantep FK ile oynayacak. Her iki maçı da 3-0 kazanacağı için avantajlı! Kalan beş maçtan iyi bir sonuçla ayrıldığı takdirde ligde kalabilir.

Süper Lig’in 32’inci haftasının programında yer alan İstanbulspor – Giresunspor maçı küme düşecek ikinci takımı belirlemesi açısından önem taşıyor. Giresunspor bu maçı kazandığı takdirde avantajı eline geçirebilir.

İstanbulspor Küme Düşmemek Adına Elinden Geleni Yapıyor

Sarı siyahlı takım bu sezon Süper Lig’de 29 maça çıktı. Sekiz galibiyet, beş beraberlik ve 16 mağlubiyet aldı. 29 puan topladı. 15’inci sıraya yerleşti. İstanbulspor kalan yedi haftada Hatayspor ve Gaziantep FK ile karşı karşıya gelecek. Her iki maçı da 3-0 kazanacağı için avantajlı!