Şanlıurfa Atletizm Kız Takımı 8. Oldu

Adana’da düzenlenen Kross Ligi Finali’nde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Atletizm Kız takımı 8. Sırada yer aldı. Türkiye Atletizm Federasyonu Turkcel ll U18 Bölgesel Kross Ligi Finali, 22 Aralık Salı günü gerçekleşti.

Yaşar Kemal Yürüyüş ve Koşu Parkuru’nda düzenlenen müsabakada Hastavuk sponsorluğunda yarışan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Atletizm takımı 8. Sırada yer aldı.

Koşuculardan, Nidanur daha önce alışkın olmadıkları bir parkurda yarıştıklarını belirtirken çim sahada yarışmanın kendine özgü zorluklarının bulunduğunu belirtti. 15 yaşındaki Nidanur açıklamalarının devamında, “Antep’de oldukça iyi koşmuştuk

“Sporcularımız güzel koştular.”

Takımın antrenörü Cuma Canberk, covid-19 tedbirlerine uyarak çalışmalar ve antrenmanlar yaptıklarını belirtirken bu hazırlıkların zor olduğunu belirtti.

Takımın zor şartlar altında antrenman yaptığını ve daha önce çim parkurda antrenman yapmadıklarını dolayısıyla sporcular yarıştıkları parkura alışkın olmadıklarını belirtti.

Açıklamalarında vurgularken tüm sporcularına gösterdikleri performansından ötürü teşekkür etti. Müsabaka sonrasında yaptığı açıklamada, “Korona virüs bizleri de etkiledi. Zor şartlarda antrenman yaptık. Burası bizim hiç hazırlanmadığımız bir parkur. Yine de ben takım olarak sporcularımı tebrik ediyorum.

Güzel koştular. Dayanıklılık isteyen yer yer sert yer yer yumuşak bir zeminde koştular. Takım halinde 8. olduk. Yine de kötü değil” şeklinde ifadelere yer verdi.

Açıklamalarında takım sponsoru Hastavuk’a teşekkürlerini ileten antrenör Canberk bu işin sponsorsuz olmayacağını belirtti ve sözlerine, “Sponsor gerçekten olmazsa olmazlarımızdan. Ben Hastavuk firmasına sporcularım ve kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Bizim her zaman yanımızda oldular. Bir sıkıntımız olduğunda bize el uzattılar” şeklinde devam etti.

“Daha önce çim sahada koşmadık, elimizden geleni yaptık”

Yarışmada 7.’lik elde eden isim ise 15 yaşındaki Nidanur Toprak oldu. Nidanur Toprak ise daha çok çalışmak için elinden geleni yapacağını, müsabakada maksimum performans gösterdiğini belirtti.

Nidanur daha önce alışkın olmadıkları bir parkurda yarıştıklarını belirtirken çim sahada yarışmanın kendine özgü zorluklarının bulunduğunu belirtti. 15 yaşındaki Nidanur açıklamalarının devamında, “Antep’de oldukça iyi koşmuştuk.

Burada da elimizden geleni yaptık. Gönül isterdi ki ilk 3’e girmek. Elimizden geleni yaptık sağlık olsun. Biz hiç çimende hazırlanmadık ama elimizden geleni yaptık. Sponsorumuza da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” şeklinde sözler kullandı.