Osmaniyespor Fk Lig’den Çekildi

TFF 3. Lig 3. Grup ekiplerinden Osmaniyespor FK ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında ligden çekilme kararı alan spor kulüplerinden birisi oldu.

Yaşanan deprem felaketi sonrasında etkilenen takımlardan olan Osmaniyespor FK lig den çekilme kararı TFF Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu sezonki hakları korunarak onaylandı.

Bu sezon TFF 3. Lig 3. Grup’ ta bir üst lige çıkma mücadelesi içinde olan Osmaniyespor FK gelecek sezon yeniden 3. Lig ‘ de mücadele etme hakkı olacak.

Tff 2. Lige Çıkma Mücadelesi Veriyordu

Bu sezon TFF 3. Lig 3. Grup’ ta bir üst lige çıkma mücadelesi içinde olan Osmaniyespor FK yaşanan deprem felaketi sonrasında etkilenen takımlardan birisi olurken sezonun geri kalan kısmında sahada olamayacaklar.

Yaşanan deprem felaketi sonrasında lig’ den çekilme kararı alan Osmaniyespor FK bu sezon TFF 3. Lig 3. Grup’ ta oldukça iyi bir performans sergileyen üst sıraları zorlayan takımlardan birisi oldular.

TFF 3. Lig 3. Grup’ta bu sezon çıktıkları 21 lig maçında 31 puan toplayarak 6. Sırada yer alan Osmaniyespor FK bir üst lige çıkma hedefi olan takımlardandı.

Osmaniyespor FK TFF 3. Lig 3. Grup’ta 21 haftada çıktığı karşılaşmalar da 8 galibiyet, 7 beraberlik ve 6 mağlubiyet elde ederek 31 puan toplaya bildiler.

TFF 3. Lig 3. Grup’ ta Osmaniyespor FK rakip filelere 25 gol kaydederken kalesinde ise 18 gole engel olamadılar.

Osmaniyespor Fk Bu Sezon Lig’de Neler Yaptı?

TFF 3. Lig 3. Grup’ta bu sezon iyi bir oyun ortaya koyan Osmaniyespor FK sezonu 68 Aksaray Bld. Deplasmanında 3 – 2 ‘ lik gollü mağlubiyet ile açmışlardı.

İlk yarısı golsüz beraberlik ile biten karşılaşmada 45 + 1 ‘ dakikada 68 Aksaray Bld. bir kişi eksik kalarak ikinci yarıya başlamıştı. İkinci yarıda Osmaniyespor FK 2 – 0 ‘ lık skor avantajı nı elde etsede bunu koruyamadılar. 4 kırmızı kartın çıktığı karşılaşma sonun da Osmaniyespor FK 3 – 2’ lik skor ile mağlup olarak ayrılan taraf oldu.

Kendi sahasında rakipleri için oldukça zorlu bir deplasman olan Osmaniye de an farklı skor galibiyetlerini Hopaspor karşısında 5 – 0 ‘ lık net skor ile aldılar.

Üst üste kazanılan puanlar ile lig de üst sıralara doğru tırmanan Osmaniyespor FK üst üste 7 karşılaşmada mağlubiyet yüzü görmediler.

Sezonun son haftalarına doğru ise form grafiği aşağı yönlü olan Osmaniyespor FK lig de son 4 karşılaşmada sadece 1 puan çıkara bildiler.

TFF 3. Lig 3. Grup’ta son 3 karşılaşmasından ise tek gol ile 1 – 0 ‘ lık skorlar ile sahadan mağlup olarak ayrılan Osmaniyespor FK üst sıralardan uzaklaşmaya başlamıştı.

Kadro ve tiyi bir teknik heyete sahip olan Osmaniyespor FK’ da bu sezonun en çok dikkat çeken ve gol atan oyuncuları Hasan Kaşıkara ve Feyyaz Aydil 6 ‘ şar gol kaydederek takımını taşıdılar.