Mouro Icardi’den 60 Milyonluk Feda

Sarı kırmızılıların bu sezon Paris Saint Germain’den transfer ettiği Mauro Icardi ile ilgili İspanya basınından flaş bir bilgi ortaya atıldı. Mundo Deportivo gazetesinin haberine göre Mauro Icardi futbol oynamak için oldukça büyük bir kazançtan vazgeçti. Gazetenin haberinde PSG, Icardi’nin Galatasaray’a gitmesi halinde 10 Milyon Euro olan yıllık kazancının yalnızca 6 Milyon Euroluk kısmını karşılayacağını bildirdi. Geriye kalan 4 Milyon Euroyu Galatasaray yönetimi ödeyemeyeceğini belirtince de Mauro Icardi büyük fedakarlık sağladı.

İspanyanın ünlü spor gazetelerinden Mundo Deportivo’nun gündeminde Icardi’nin Galatasaray macerası vardı. Gazetenin muhabirlerinden Bernard Scotti de Arjantin basınına atıfta bulunarak, Icardi’nin yeniden futbol oynamak için büyük bir fedakarlık yaptığını vurguladı. Haberde yer alan detaylara göre Icardi, transfer piyasasında en çok tartışılan isimlerden birisiydi. Paris Saint-Germain teknik direktörü Galtier Paris Saint Germain’e katıldığından beri Icardi gözden düşmüş bir oyuncu oldu. Bu yüzden bir takım bulması gerekiyordu. Nitekim ona uygun bir takım buldu ve Türkiye’ye gitti.

Yıllık 10 Milyon Euro Geliri Vardı

Arjantinli gazeteci Augusto Tartufoli ise bu transferle ilgili çok ilginç bilgiler ortaya koydu. Bu bilgilere göre; Mauro’nun yıllık 10 milyon euro geliri vardı. Türkiye’de Icardi’ye bu kadar kadar yüksek paralar ödenmesi pek de mümkün değildi. Paris Saint Germain sadece 6 milyon euro maaş ödeyeceklerini söyledi. Geriye 4 milyon euro kalıyordu. Ancak Galatasaray, oyuncuya yalnızca fazladan 750 bin euro ya da ayda 60 bin euro verebileceklerini söyledi. Çünkü Türkiye’de yaşamak pek de pahalı değildi.

Mauro Icardi şu an 10 Milyon Euro değil de 6,75 Milyon Euro kazanacak. Eşi Wanda Nara ile birlikte aylık gelirlerinin 500 bin Euro olduğu söylenen çiftin yakın çevresi, yıllık gelirlerinin büyük bir kısmının Milano’da bulunan evlerine, çocuklarının eğitimine ve diğer masraflara gideceğini belirtiyor. Hal böyle olunca Mauro Icardi’nin 3,25 Milyon Euro feda ederek Galatasaray’a geldiği görülüyor. Bu durum çiftin bir süre sıkıntı çekmesine neden olsa da bu durumu aşmaya çalışacakları vurgulanıyor.

Galtier’in Gözünden Düştü

Paris Saint Germain’de Christophe Galtier’in göreve gelmesiyle birlikte Mauro Icardi’nin gözden düştüğü ve takımdan gönderilmesi için rapor hazırlandığı belirtildi. 2019 – 2020 sezonunda PSG’ye Inter takımından transfer olan Arjantinli forvet o sezon 34 maçta 20 gol ve 3 asistlik başarılı bir performans sergilemişti. Bir sonraki sezon ise 28 takımıyla 28 maça çıkan Icardi 13 gol ve 3 asistlik performans sergiledi. Geçtiğimiz sezon ise PSG forması ile 30 maça çıkan yıldız oyuncu 5 gol atarak düşük performans sergiledi. Sezon başında göreve gelen Fransız teknik direktör Christophe Galtier Icardi’nin performansını yetersiz buldu ve yönetime takımdan gönderilmesi için rapor sundu.