Milli Takım Ermenistan Maçının Hazırlıklarını Sürdürüyor

Başta Süper Lig olmak üzere Avrupa’da tüm liglere ara verildi. Futbolseverler, iki hafta boyunca takımlarına özlem duyacaklar. Ancak, bu durumu dert etmeye gerek yok! Çünkü, futbolseverleri, birbirinden heyecanlı milli maçlar bekliyor.

Türkiye, son olarak, Euro 2020’de mücadele etti. Bu turnuva, milli takımımız için büyük bir hüsran ile sona erdi. Milli takımımız, 2022 Dünya Kupası’na gitmeyi başaramadı. Önümüzdeki hedef tahmin edebileceğiniz üzere Euro 2024!

Türkiye – Ermenistan Maçı Ne Zaman?

Türkiye – Ermenistan maçı, 8 Eylül 2023 Cuma gününün programında yer alıyor. Maça Yeni Atatürk Stadı ev sahipliği yapacak. Maçın başlama saati 21.45! Türkiye, bu maçı kazanmak zorunda!

Milli takımımız, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde D Grubu’nda yer alıyor. Gruptaki rakipleri arasında Ermenistan, Hırvatistan, Letonya ve Galler bulunuyor. Türkiye, gruptaki ilk maçında Ermenistan ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Bu maçtan 2-1’lik galibiyet ile ayrıldı. İkinci maçında Hırvatistan’ı konuk eden Türkiye, bu maçtan 2-0’lık mağlubiyet ile ayrıldı. Gelelim üçüncü maça! Milli takımımız, Letonya ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Bu maçı 3-2 kazandı. Türkiye, son olarak Galler ile karşılaştı. 19 Haziran 2023 gününün programında yer alan maç saat 21.45’te başladı. Milli takımımız, Galler’i 2-0 mağlup etti. Türkiye, dört maçta üç galibiyet ve bir mağlubiyet aldı. Dokuz puan topladı.

Stefan Kuntz İlk 11’ini Belirledi

Stefan Kuntz, Ermenistan maçının ne kadar önemli olduğunu biliyor. Takımını günlerden bu yana bu maça hazırlıyor. Alman teknik adam, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde maça 4-2-3-1 dizilişi ile çıkacak. Kalede her zaman olduğu gibi Mert Günok görev yapacak. Defans dörtlüsünü Zeki Çelik, Çağlar Söyüncü, Ozan Kabak ve Mert Müldür oluşturacak. Salih Özcan ve Orkun Kökçü, merkez orta sahada görev yapması beklenen isimler! İleri üçlüde Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu ve Kerem Aktürkoğlu olacak. Umut Nayır’ın kadrodan çıkartılması ile beraber forvet sorunu yaşayan milli takımımızda ileri uçta Barış Alper Yılmaz’ın görev yapması bekleniyor.

Milli Takım Aday Kadrosu Birtakım Tartışmalara Sebebiyet Verdi

Milli takımımız, 8 Eylül 2023 tarihindeki Ermenistan maçının ardından 12 Eylül 2023 günü Japonya ile özel maçta karşı karşıya gelecek. Hedef, bu iki maçı da kazanmak! Stefan Kuntz, geçtiğimiz günlerde aday kadroyu açıkladı. Milli takımımızın kadrosunda aşağıdaki isimler bulunuyor:

  • Kaleci: Uğurcan Çakır, Altay Bayındır, Mert Günok
  • Defans: Zeki Çelik, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Ozan Kabak, Abdülkerim Bardakçı, Cenk Özkaçar, Kazımcan Karataş, Mert Müldür, Onur Bulut
  • Orta Saha: Salih Özcan, İsmail Yüksek, Hakan Çalhanoğlu, Orkun Kökçü, Salih Uçan
  • Hücum: Kerem Aktürkoğlu, Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Barış Alper Yılmaz, Yusuf Sarı, Bertuğ Yıldırım, Halil Dervişoğlu

Futbolseverler, kadronun yetersiz olduğunu ve bazı isimlerin eklenmesi gerektiğini düşünüyorlar.