Mario Balotelli’den Adana Demirspor İle İlgili Açıklamalar ‘Ayrılmak İstedim’

Mario Balotelli, geçtiğimiz günlerde Adana Demirspor’dan ayrılarak Sion ile imza atmıştı. 32 yaşındaki sporcu, transfer sonrasında yaptığı açıklamalarda Adana’dan ayrılmak istediğini dile getirdi. Sözleşme devam ederken bunu yapmanın son derece zor olduğunu ifade eden Balotelli, İsviçre Ligi’ne transfer olacağına emin olduğunu da belirtti. İşte Mario Balotelli’nin Adana Demirspor ile alakalı skandal açıklamaları…

Adana Demirspor’un yıldız oyuncularından Mario Balotelli, İsviçre Ligi’nden FC Sion’a transfer oldu. Mavi Şimşekler ile anlaşması sona erdikten sonra vakit kaybetmeyen deneyimli futbolcu, zaten takımdan ayrılmak istediğini ifade etti.

Teknik Direktör Montella İle Arası Açıktı

Mario Balotelli, yaptığı konuşmada kendisini bir yıldız olarak görmediğini ifade etti. Daha önce İsviçre Lig’inde oynamadığını söyleyen İtalyan futbolcu, yeni bir deneyimin onu mutlu ettiğini dile getirdi. 32 yaşındaki deneyimli sporcu, Mavi Lacivertli kulübün teknik direktörü Vincenzo Montella ile arasının açılmasından sonra takımda kalmayı istemediğini ancak sözleşmenin bu duruma engel olduğunu ifade etti.

Vincenzo Montella, yaşanan gerginlik sonrasında İtalyan sporcuyu göndermeyi istedi. Mario Balotelli, Türkiye’den ayrıldı. Yetenekli forvet oyucusu, Eski Inter, AC Milan, Liverpool ve Manchester City’den sonra 11. takımı olan FC Sion’a transfer oldu.

Mario Balotelli’nin yeni takımında da başkan ile problemler yaşama ihtimalinin olduğu konuşuluyor. Fransız basınında yer alan haberlere göre başkan Constantin ile Balotelli’nin anlaşması güç olabilir. İkilinin arasında yaşanacak kıvılcımların Balotelli’nin takımdan ayrılması ile son bulacağı yorumu yapıldı.

Yüksek Maaşı Demirspor’a Ağır Geldi

Yaşanan anlaşmazlıkların yanı sıra Mario Balotelli’nin 5 milyon Euro civarındaki yüksek meblağlı maaşının da takımdan gönderilme sebepleri arasında yer aldığı düşünülüyor. Zira masraflar Mavi Lacivertli kulübe ağır gelmeye başlamıştı.

Mario Balotelli, yaptığı açıklamalarda kendisinin de hatası olduğunu ancak şimdiye dek çalıştığı tüm hocalar ile iyi anlaştığını belirtti. Kendisini tanımayan insanların çok fazla yorum yaptığını ifade ederken tarafların anlaşması için zamanın önemini vurguladı. 32 yaşındaki deneyimli futbolcu, sözlerini kupa kazanmayalı uzun zaman oldu ve yeni bir kupa kazanmak fena olmaz diyerek noktaladı.