İtalyan Devi Milan Kerem Aktürkoğlu İçin Transfer Teklifine Hazırlanıyor

Sarı kırmızılı takımın 24 yasındaki genç isimlerinden birisi Kerem Aktürkoglu için İtalyan devi Milan sezon sonun da transfer için Galatasaray ile görüşmeye hazırlanıyor.

Galatasaray ‘ a geldiği günden bu yana çok ekili bir gelişim ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran 24 yasında ki genç isim Kerem Aktürkoğlu artık sarı kırmızılı forma ile yol ayrımına gelmiş görünüyor.

2020 yılında sarı kırmızılı takımın kapısından içeri giren Kerem Aktürkoglu bu gün Avrupa ‘nın dev kulüpleri tarafından takip edilen ve kadrolarına katmak istedikleri oyuncularından birisi olmayı başardı.

Bu sezon özellikle sarı kırmızılı forma ile yıldız isimlerinde bir araya gelmesi ile oyun kalitesini arttırarak gelişimini tamamladığını düşündüğüm Kerem Aktürkoğlu bu sezon yuvadan uça bilir.

24 yasında ki genç isim Kerem Aktürkoğlu için Avrupa nın bir çok dev kulüplerinin transfer listesinde yer alması ile bu sezonun transfer de en çok merak ile beklenen oyuncularından birisi olacak.

İtalyan devi olan Milan ‘ın sezon sonun da sarı kırmızılı takımın kapısını çalarak Kerem Aktürkoglu’ nu renklerine katmak isteyecek. İtalyan ekibi Milan bu transfer de kesenin ağzını açması gerektiğinin de farkında olan takım 15 Milyon Euro’ dan kapıyı çalmayı bekleniyor.

KEREM AKTÜRKOĞLU İÇİN 15 MİLYON EURO AZ

Sarı kırmızılı forma ile gelişiminde hepimizin şahit olduğu Kerem Aktürkoglu için İtalyan ekibi Milan’ ın 15 Milyon Euro gibi bir teklif ile gelmesi yönetimin kabul etmesi zor.

Kariyerinde Galatasaray forması onun için özel bir yer de olması nedeni ile en azından sarı kırmızılı takım da rekor transfer ücreti ile takımdan ayrılması istenir ki kendisi de kulübüne çok iyi paralar kazandırmadan da ayrılmaz.

En yüksek piyasa değeri olarak 17 Milyon Euro’ ları görmüş olan Kerem Aktürkoglu bu sezon sarı kırmızılı takımın da Avrupa ‘ da yer almaması dolayından da düşüş yaşaması mümkün.

Şuanda ise 11 Milyon Euro olarak görünen güncel piyasa değeri için sarı kırmızılı takımın en az Galatasaray tarihinde oyuncu satışından elde edilen en yüksek bonservis bedeli ile takımdan gönderilmesine izin vereceklerdir. Badou Ndiaye‘nin Stoke City’e 16 milyon Euro’ luk ransferi Galatasaray tarihinde oyuncu satışından elde edilen en yüksek bonservis bedeli oyuncusu olarak tarihe geçmişti.

BU SEZON TAKIMA KATKISI NE OLDU?

Bu sezon sarı kırmızılı forma ile süper lig de 29 lig maçında süre alan Kerem Aktürkoglu 9 gol ve 5 asistlik performansı ile takımın hücumda ki en güçlü isimlerinden birisi oldu.

Bu sezon Arjantinli yıldızı Icardi ile beraber de takım da çok iyi bir uyum yakalayan Kerem Aktürkoglu A milli takım ile de 2024 Avrupa şampiyonası elemelerinde 2 maçta 1 gol kaydederek katkı sağlamıştı.