Galatasaray’ın Lucas Torreira Başarısı

9 Ağustos 2022 tarihinde transfer süreci tamamlanan Lucas Torreira, sarı kırmızılıların kadrosuna dahil edildi. 2022- 2023 sezonunu Galatasaray bünyesinde geçirecek olan Lucas Torreira, sakatlanma sürecinin ardından birçok takımın gözdesi olarak talep edildi. Galatasaray başarılı orta saha oyuncusunu kiralayacak mı ? Yoksa iyileşmesinden sonra tekrar sarı kırmızılı formayla devam mı ettirecek ?

Lucas Torreira’nın Başarı Öyküsü

Genç orta saha oyuncusu futbol kariyerine 2010 yılında 18 de Julio takımında başlamıştı. Ardından Montevideo Wanderers ve Pescara altyapılarında oynayan Lucas Torreira, 2014- 2015 sezonunda Pescara takımında profesyonel futbol kariyerine başladı. Pescara formasıyla 5 maça çıkan Lucas Torreira, 2015- 2018 yılları arasında Sampdoria takımında 71 maça çıkmış ve 4 gole adını yazdırmıştı. 2015- 2016 sezonu için Pescara tarafından kiralanan Lucas Torreira, 29 maça kiralık futbolcu olarak çıkmış ve sezon boyunca 4 gole adını yazdırmıştı. 2018- 2022 yılları arasında Arsenal’e transfer edilen Lucas Torreira, 63 maçta Arsenal forması giymiş 3 gole imza atmıştı. Arsenal’deki başarısı sonrası 2020- 2021 sezonunda Atletico Madrid tarafından kiralanan orta saha oyuncusu, 19 maçta bir gole imza atmıştı. 2021- 2022 sezonunda ise bir başka takım olan Fiorentina’ya kiralık olarak gitmiş ve 22 maça çıkmış, 2 gole adını yazdırmıştı.

9 Ağustos 2022 tarihinde Galatasaray ile anlaştıktan sonra Türkiye’ye gelen Lucas Torreira, 23 haftalık Süper Lig’de toplam 18 maça çıktı. 5 Şubat’ta ev sahipliği yapan Galatasaray, Trabzonspor’u ağırlamıştı. Bu karşılaşmada Lucas Torreira, sakatlanmış ve ikinci yarıda oyuna dahil edilmemişti.

Dev Talipleri Olan Lucas Torreira

Arsenal’den transfer edilen Lucas Torreira, Galatasaray’a transferini duyurduktan sonra birçok kulüp talip oldu. Lucas Torreira’nın Galatasaray’a gelmesi ile orta saha problemini çözümleyen sarı kırmızılılar Lucas Torreira’nın başarısından gayet memnunlar.

Birçok açıklamasında İtalyan ligini sevdiğini belirten Lucas Torreira, Dünya Kupası maçları için Galatasaray’ı tercih ettiğini de belirtmişti. Galatasaray’ın stratejik yaklaştığı kadar Lucas Torreira’da sarı kırmızılılara stratejik yaklaşmıştı. Galatasaray orta sahasına başarılı oyuncuyu koyarak takımın geri kalanının yükünü azaltırken Lucas Torreira’da sürekli maça çıkacağı bir takımda olacağı için formunu koruyacaktı. Böylelikle Dünya Kupası maçlarında daha verimli, idmanlı olacağını belirtiyordu.

Gerek Lucas Torreira’nın yaptığı açıklamalar sonucu gerekse Galatasaray’daki başarılarına tanık olan Milan yönetimi Lucas Torreira’yı kadrosuna dahil etme isteğini belirterek Galatasaray’a teklifini götürdü. Görüşmelerin olumlu geçtiği kulis arkalarında konuşulurken Lucas Torreira’nın Milan’a gitmesi durumunda Galatasaray Ballo- Toure’yi bünyesine katmak isteyeceği düşünülüyor. Sarı kırmızılıların aklında Lucas Torreira’nın alternatifi olarak ve daha önceden de Milan takımıyla görüşüp Ballo Toure için konuşan Galatasaray yönetimi Milan’ın Lucas Torreira’yı istemesi sonucunda böyle bir takası gerçekleştirebilir. Milan- Galatasaray görüşmelerinde Lucas Torreira için neye karar verileceği henüz belli değil. Lucas Torreira kiralanırsa alternatifi kim olacak ? Lucas Torreira karşılığında Milan ekibi Ballo Toure’yi Galatasaray’a gönderir mi ?