Galatasaray Tete Transferinde Shakhtar Eski Kulübü Fifa Başvurdu

Süper Lig devlerinden Galatasaray –Fenerbahçe ve Beşiktaş ‘a Shakhtar Donetsk ile sözleşmesini fesheden ve aslında sorunlu bir şekilde takımdan ayrılan fesheden 23 yasındaki genç Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete menajeri tarafından 3 süper lig ekibine de önerilirken sarı lacivertli takım ile anlaşmaya yakındı.

Transfer süreci sonrasında sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın devreye girmesi ile ibre bir anda Şampiyonlar ligi faktörü de devreye girince 23 yasındaki genç Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete kendisini Galatasaray’ a bağlayan imzaları attı.

Sarı kırmızılı takıma transferi sonrasında ise kafalar da ki soru işareti de 23 yasındaki genç oyuncunun önceki kulübü olan Shakhtar ile sözleşmesini feshi etmesi oldu.

Galatasaray transfer öncesinde genç oyuncunun haklarını da araştırarak FİFA tarafından herhangi bir sıkıntı olmaması nedeni ile kadrosuna katarken eski kulübü Shakhtar gene de kendi haklarını korumak için FİFA’ ya başvuru yapmış durumdalar.

Brezilyalı oyuncunun eski kulübü Shakhtar, haksız fesih nedeniyle transferin iptal edilmesi için FIFA’ya başvurdu. Şikayetini ileten Shakhtar yönetimi, hem Tete hem de Galatasaray‘a yaptırım uygulanmasını talep etseler de sarı kırmızılı takım genç oyuncu transferinde her türlü şartları oluştururken FİFA ile de temas halinde olmaları ile bu başvurudan bir şey çıkmaz.

TETE TRANSFERİNDE GALATASARAY YAPTIRIM ALMAZ

Süper Lig devi sarı kırmızılı takım Galatasaray, 23 yasındaki genç Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete kriziyle karşı karşıya gelme şansı yok.

Sarı kırmızılı takım genç oyuncunun transfer sürecinde oyuncunun haklarını da araştırarak FİFA tarafından herhangi bir sıkıntı olmaması nedeni ile kadrosuna katarken eski kulübü Shakhtar gene de kendi haklarını korumak için FİFA’ ya başvuru yapmış durumdalar.

Shakhtar Donetsk ile sözleşmesini tek taraflı fesheden Brezilyalı oyuncuyu kadrosuna katan sarı kırmızılılar, eski kulübünün FIFA başvurması ile gündeme geldiler.

Sarı kırmızılılar son olarak İngiltere Premier Lig ekibi Leicester forması giyen 23 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Tete’yi bonservis bedeli ödemeden transfer etti.

Sözleşmesi elinde olan Brezilyalı futbolcu ile 4 + 1 yıllık sözleşme imzalayan sarı kırmızılı takım Tete ile yapılan görüşmelerde yıllık 2.800.000 euro garanti ücret konusunda anlaşma sağlandı. Öte yandan yıldız oyuncuya 3.100.000 euro net imza ücreti ödenmesi hakkında mutabık kalındı.

Oyuncunun eski kulübü Shakhtar Donetsk’ten FIFA’ya şoke eden bir hamle geldi.

GALATASARAY FİFA’YA ŞİKAYET EDİLDİ

Ukrayna Ligi ekibi, Galatasaray’ın bonservis ödemeden kadrosuna kattığı Tete transferinin iptali için FIFA’ya şikayette bulundu.

23 yasındaki genç Brezilyalı oyuncu Tete Ukrayna’daki savaşı gerekçe göstererek yabancı futbolcuların sözleşmesini tek taraflı feshedip başka takımlara gideceğine dair bilinen FIFA kuralına dayanarak sarı kırmızılılara transfer oldu.

Shakhtar Donetsk bu gelişmeler sonrasında şansını denemek için FİFA’ ya başvuru yapsa da bir şey çıkacak gibi değil.