Fenerbahçe Transferde Atağa Kalktı

Wilfried Zaha ve Tete transferlerinde Galatasaray’dan çalım yiyen Fenerbahçe, bu durumun intikamını almak adına harekete geçti. Gündeme gelen ilk isim Fred oldu. Beş sezondan bu yana Manchester United’da forma giyen ve sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek olan oyuncuyu bir süredir Galatasaray da transfer etmek istiyordu.

Manchester United, Fred’i kadrosuna katmak isteyen Galatasaray’dan 12 milyon Euro istemişti. Sarı kırmızılı takım ise en çok 8 milyon Euro verebileceğini dile getirmişti. Buna ek olarak, 30 yaşındaki oyuncu da Türkiye’de oynamaya pek sıcak bakmıyordu. Taraflar arasındaki görüşmeler durmuştu.

Fred Önümüzdeki Hafta Fenerbahçe İçin İstanbul’a Gelecek

Galatasaray’ın ilgilendiği Fred’i kadrosuna katmayı hedefleyen Fenerbahçe, bu transferi bitirmek adına vakit kaybetmeden harekete geçti.  Fenerbahçe’ye yakınlığı ile bilinen spor muhabiri Yağız Sabuncuoğlu, sarı lacivertli kulübün yöneticilerinin İngiltere’ye gittiklerini dile getirdi. Fenerbahçe, Fred için Manchester United’ın kapısını çaldı. Oyuncu için İngiliz kulübüne 15 milyon Euro teklif edildi. Manchester United, bir anda değerlenen oyuncusu için gelen teklifleri en iyi şekilde değerlendirmeye karar verdi. Fenerbahçe’nin yapmış olduğu teklif kabul edildi.

Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Fred’in Fenerbahçe’ye transferinin tamamlandığını duyurdu. Brezilyalı oyuncu, önümüzdeki hafta içerisinde Türkiye’ye gelerek sağlık kontrollerinden geçecek.

Cengiz Ünder İçin Yeniden Harekete Geçildi

Fred transferini tamamlayarak merkez orta sahasını önemli bir isim ile güçlendiren Fenerbahçe’nin yeni hedefi sağ kanat! Sarı lacivertli takım, bu bölgeye yerli bir oyuncu transfer etmek istiyor. Gündeme gelen ilk isim Cengiz Ünder olmuştu. 1997 doğumlu oyuncu da Fenerbahçe’de top koşturmaya sıcak bakıyordu. Ancak, oyuncunun kulübü Olimpik Marsilya, Fenerbahçe’den 15 milyon Euro talep etti. Fenerbahçe, 7+4 milyon Euro önerdi. Fakat, Olimpik Marsilya, söz konusu 7 milyon Euro’nun peşin olarak ödenmesini isteyince işler karıştı.

Dış basındaki haberlere göre Cengiz Ünder ile Rusya’nın Zenit kulübü de ilgileniyor. Geçtiğimiz günlerde Malcom’u 60 milyon Euro karşılığında Suudi Arabistan’a gönderen Zenit, Brezilyalı oyuncunun yerini Cengiz Ünder ile doldurmak istiyor. Fenerbahçe ise Cengiz Ünder için yeniden harekete geçecek. Sarı lacivertli kulüp, Olimpik Marsilya’yı ikna ettiği takdirde bu transfer de sonlanacak.

Hedefteki Son İsim Wilfried Ndidi!

Fenerbahçe, merkez orta saha pozisyonuna Fred’i transfer etti. Sırada ön libero var. Bu pozisyon için düşünülen isim Wilfried Ndidi! Geçtiğimiz sezonun sonunda küme düşen Leicester City’den ayrılmaya hazırlanan Nijeryalı oyuncu, Fenerbahçe’de top koşturmaya sıcak bakıyor.

Sarı lacivertli kulüp, önümüzdeki günlerde bu oyuncuyu kadrosuna katmak adına Leicester City’nin kapısını çalacak. İngiliz kulübüne 8 milyon Euro teklif edilecek. Oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Leicester City, Fenerbahçe’nin yapmış olduğu teklifi yüksek ihtimalle kabul edecek. Oyuncuya da dört yıllık sözleşme teklif edildi.