Fenerbahçe Malang Sarr ile İlgileniyor

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de gündem bir hayli yoğun! Şu ana kadar kadrosunu çok sayıda oyuncu ile güçlendiren Fenerbahçe’nin transferde durmaya niyeti yok! Ancak, Fenerbahçe’nin transfer yapabilmesi için her şeyden önce kadrosundaki bazı oyuncular ile yollarını ayırması gerekiyor. Bir başka deyişle, Fenerbahçe’nin yabancı kontenjanı dolu!

Luan Peres Fenerbahçe’den Ayrılmaya Hazırlanıyor

Luan Peres, 2022 – 2023 sezonu öncesinde 5.23 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Brezilyalı stoper, geçtiğimiz sezon sakatlığından dolayı çok fazla forma şansı bulamadı. Yine de iyileştiği dönemlerde fena olmayan bir performans ortaya koydu. 1994 doğumlu oyuncu 1.90 boyunda! Sol ayağını etkili bir şekilde kullanıyor. Hem sol bek hem de sol stoper olarak görev yapabiliyor. Özellikleri ile dikkat çeken bu isim, Fenerbahçe’ye gelmeden evvel Club Brugge ve Olimpik Marsilya formalarını da giydi.

Luan Peres’in Fenerbahçe’deki durumu belirsiz! Brezilyalı stoper, önümüzdeki sezon çok fazla forma şansı bulamayacağının farkında! Bu yüzden, ayrılma fikrine sıcak bakıyor. Fenerbahçe ise stoper sayısının yeterli olduğunu ve Luan Peres’e ihtiyaç olmadığını düşünüyor.

Fenerbahçe’ye yakın olan muhabirlerin iddialarına göre Luan Peres ile Ligue1 ekipleri ilgileniyor. Lille, Nice ve Reims, önümüzdeki günlerde oyuncu için Fenerbahçe’nin kapısını çalacaklar. Fenerbahçe, bu üç kulübün yapacağı teklifi gördükten sonra oyuncunun durumuna karar verecek. Tüm bunlar yaşanırken bir Suudi Arabistan kulübünün Luan Peres için Fenerbahçe’ye sekiz milyon Euro önerdiği iddiası gündeme geldi. Fenerbahçe, söz konusu teklif resmi olarak kulübe ulaştığı takdirde Brezilyalı stoperin gidişine yüzde yüz onay verecek.

Malang Sarr İsmi Gündeme Geldi

Fenerbahçe, Luan Peres ayrıldığı takdirde kadrosunu sol ayaklı bir defans oyuncusu ile güçlendirebilir. Bu ismin Malang Sarr olma ihtimali bulunuyor. 1999 doğumlu oyuncu, birkaç sene önce de Fenerbahçe’nin gündemine gelmişti. Ancak, o dönem, Fenerbahçe’ye gelmeyi reddederek Chelsea’ye imza atmıştı. Genç oyuncunun Chelsea macerası pek iyi geçmedi. Sürekli farklı kulüplere kiralanan oyuncu, bu durumdan rahatsız! Avrupa’da transfer döneminin bitmesine kısa bir süre kalmasına rağmen halen daha bir takıma imza atmayan Malang Sarr, Fenerbahçe’nin bir an önce kendisi için teklif yapmasını bekliyor.

Malang Sarr’ın güncel Transfermarkt değeri altı milyon Euro! Ancak, Chelsea, talibi çıktığı takdirde bu oyuncuyu iki veya üç milyon Euro karşılığında satmaya sıcak bakıyor.

Malang Sarr Kimdir?

23 Ocak 1999 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.83 boyundadır. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi hem sol bek hem de sol stoper olarak görev yapabilen bir isimdir. Kendisi, futbola Nice kulübünde başladı. 2016 – 2017 sezonunda A takıma yükseldi. 2016 ila 2020 yılları arasında bu kulüpte forma giydi. 2020 yılının Ağustos ayında Chelsea’ye transfer oldu. Porto ve Monaco’da kiralık olarak forma giyen oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek.