Fenerbahçe Galatasaray’ın Peşinde Olduğu Hırvat Kaleci Livakovic’in Peşinde

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışı içinde sezon sonuna doğru ilerlerken bir yandan da gelecek sezon için transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar.

Transfer çalışmalarına devam eden sarı lacivertli takım Fenerbahçe gelecek sezon kalesini yabancı bir file bekçisine emanet edeceği ve bu kapsamda Dinamo Zagreb’in kalecisi Dominik Livakovic için transfer pazarlığına başladığı ileri sürüldü.

Sarı lacivertli takımın bu sezon kalesini koruyan isimlerden olan Altay Bayındır’ın sakatlığı sonrasında yola İrfan Can Eğribayat ile devam eden Fenerbahçe, kaleyi deneyimli bir file bekçisine emanet etmek istiyorlar. Sezon içinde kalecilerinden çok çeken sarı lacivertli takımın bu hamlesi biraz geç kalmış gibi görünüyor.

Adı sarı kırmızılı takım Galatasaray ile de geçen 28 yaşında Hırvat kaleci Dominik Livakovic için sarı lacivertli takımın devreye girmesi iki takımı bu kaleci transferinde karşı karşıya getirecek.

Sarı kırmızılı takım da Fernando Muslera için alternatif isimler arasında ile ilk sırada 28 yaşında Hırvat kaleci Dominik Livakovic var. Dinamo Zegreb in kalesini koruyan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic aynı zaman da takımının da kaptanlığını yapıyor. Hırvat ekibi Dinamo Zegreb ile 2024 yılında sona erecek olan sözleşmesi nedeni ile sarı kırmızılı yöneticiler kaleci adaylarında İlk sıraya yazmış oldukları oyuncu için Fenerbahçe ile yarışacaklar.

FENERBAHÇE KALESİNİ GÜVENLİ BİR İSME TESLİM ETMEK İSTİYOR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe de bu sezon ki en büyük sıkıntılarından birisi iyi bir kalecisinin olmaması.

Hücumda atananı golcüsü o kadar da iyi olmasa da iyi işler çıkarıyor. Ancak kalesi tutanı bu sezon ve önce ki sezonlar da da en çok defosu olan bölgesi oldu. Kalede Volkan Demirel sonrasında teslim alan 25 yasındaki takımın kaptanı Altay Bayindir bu sezon ki performansı ile en çok eleştiri alan isimlerden birisi oldu.

Sarı lacivertli takımın bu sezon kalesini koruyan isimlerden olan Altay Bayındır‘ın sakatlığı sonrasında yola İrfan Can Eğribayat ile devam eden Fenerbahçe de gelecek sezon için daha tecrübeli ve kalede güven veren bir isim ile yola devam etmek istiyorlar.

Dinamo Zagreb forması giyen ve 1 sezon daha sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic’ i gündemine alan sarı lacivertli takım da başkan Ali Koç Hırvat takımının kapısını çalarak bonservisi için 5 Milyon Euro’ luk bir teklif sunsalar da Dinamo Zegreb 10 Milyon Euro’ da inat ediyor.

DOMİNİK LİVAKOVİC BU SEZON NELER YAPTI?

Hırvat ekibi Dinamo Zegreb in kalesini koruyan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic1.88 boyundaki kaleci lig de 33 karşılaşmada süre alırken karşılaşmaların tamamına kalesini korumayı başardı.

33 maçta kalesinde 26 gol gören kaleci güncel piyasa değeri 14 Milyon Euro olarak görünüyor.