Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Mağlubiyetle Veda Etti

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 26. Haftasında Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, 24 Mart Çarşamba günü kendi sahasında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, 51 – 90 kaybetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kazanan başantrenör Osman Olcay Orak önderliğindeki ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor, bu sezon Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 14. galibiyetini elde etmiş oldu.

Öte yandan haftalar öncesinde küme düşmesi garantilenen baş antrenör Mehmet Özkan yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol ise bu sezon almış olduğu 24. mağlubiyet ile Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne veda etmiş oldu. Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede en skorer isimler ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor’da attığı 27 sayı ile Manolya Kurtulmuş ve 16’şar sayı ile Gökşen Fitik ve Şevval Akalan olurken; Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol’da attığı 21 sayı ile Öykü Taşkın ve İlknur Yıldızhan oldu.

Maçın Detayları

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 26. Haftasında Adana Atatürk Spor Salonu’nda Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol ile ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor kozlarını paylaştı. Maça hızlı ve etkili başlayan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor, birinci periyotu 12 – 25 önde kapattı. İkinci çeyrek biraz daha başa baş geçti ve ilk yarıyı ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor, 30 – 47 önde bitirdi.

Maçın üçüncü çeyreğinde de etkili oyununa hem hücumda hem de savunmada devam eden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor, üçüncü periyotu 41 – 69 önde tamamladı. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de rahat oyununa devam eden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor, karşılaşmadan 51 – 90 galip ayrıldı.

Sayı Dağılımı

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 26. Haftasında oynanan maçta Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, kendi sahasında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor’a 51 – 90 yenildi. Bu mücadeledeki iki takım oyuncularının maçtaki sayı dağılımı ise şöyle oldu:

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor’da Manolya Kurtulmuş 27, Melis Talay 8, Gökşen Fitik 16, Yeliz Doğan 10, İlayda Güner 11, Şevval Akalan 16 ve Berfin Demir 2 sayı atarken; Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol’da Ezgi Manlacı 5, Ladin Özel 4, Öykü Taşkın 21, Gülfer Tokatlı 5, İlknur Yıldızhan 12, Sude Güler 2 ve Elif Nisa Ercan 2 sayı attı.