Büyük Derbi 4-1 Sona Erdi

Derbi

TFF 1. Lig’in 21’inci haftasının en önemli mücadelesi sona erdi. Adana Demirspor ve Adanaspor ekipleri arasında yaşanan derbi heyecanı, nefesleri kesen bir oyun izletti.

TFF 1. Lig’de 21’inci haftanın derbi heyecanı Adana Demirspor ve Adanaspor ekipleri arasında yaşandı. Kıran kırana geçen müsabakanın sonucunda yüzü gülen taraf Adana Demirspor oldu. Müsabakayı 4-1’lik skorla üstün tamamlayan ekip, sahaya ilmek ilmek golleri dokudu.

5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda oynanan maçın yönetim kadrosunda hakem Hakan Ceylan, hakem Hüsnü Emre Çelimli ve hakem Sezgin Çınar yer aldı.

Adana Demirspor ekibinin 4-1 skorla üstün geldiği mücadelenin gollerini 3’üncü dakikada Pa Dibba, 39’uncu dakikada ve 55’inci dakikada Aaosman ve 90+4’de ise Mehmet ağlara  gönderdi.

Derbinin yenilen takımı Adanaspor’un tek golü ise dakikalar 73’ü gösterdiğinde Hakan’dan geldi.

Takım Kadroları

Teknik Direktörlüğünü Uğur Tütüneker’in yapmış olduğu Adana Demirspor ekibinin kadrosunda yer alan isimler şöyle idi:

Muhammed, Tayyip, Adil, Traore, Aaosman, Pa Dibba (dk. 70 Mehmet), Volkan (dk. 84 Berk), Okan, Hasan, Erken (dk. 90) Jakup

Teknik Direktörlüğünü Eyüp Arın’ın yapmış olduğu Adanaspor’un maç kadrosu ise:

İrfan Can, Hakan, Eren (dk. 57 Ahmet), Mehmet, Moussa (dk. 72 Sami Can), Amıdou, Furkan (dk. 57 Eze), Hakan, Özkan, Savaş ve Ronei yer aldı.