Beşiktaş Ayos Sezona İddialı Bir Kadro ile Başlayacak

Sultanlar Ligi kısa süre içerisinde start alacak. Yakından takip edenlerin bildiği üzere güncel tarih itibariyle milli takım sezonu oynanıyor. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi’nin ardından Avrupa Şampiyonası’nda da zirveye çıktı. Filenin Sultanları, 16 Eylül 2023 günü başlayacak olan olimpiyat elemelerine hazırlanıyor.

Milli takımımız, 16-25 Eylül 2023 tarihleri arasında grup maçları oynayacak. Grubunu ilk iki içerisinde bitirdiği takdirde kendisini 2024 Paris Olimpiyatları’nda bulacak. Milli takım sezonunun bitmesinin ardından kulüp sezonu başlayacak. Sultanlar Ligi’nde fikstür çekildi. Ancak, Türkiye Voleybol Federasyonu, maç programını ve takvimini henüz açıklamadı.

Siyah Beyazlı Kulüp Önemli İsimleri Kadrosuna Kattı

Beşiktaş, futbol dışı branşlara gerektiği kadar önem vermiyor. Bunun en önemli sebebi, tahmin edebileceğiniz üzere ekonomik! Siyah beyazlı kulüp, birkaç sene öncesine kadar Sultanlar Ligi’nde mücadele ediyordu. Fakat, küme düştü. Kendisini bir alt ligde buldu. 2022 – 2023 sezonunun sonunda Sultanlar Ligi’ne çıkmayı başaran Beşiktaş Ayos, bir dönem Eczacıbaşı Dynavit’te de görev yapan Nalan Ural’ın menajerlik görevine getirilmesi sayesinde fena olmayan bir kadro kurdu. Gelin, Beşiktaş Ayos’un 2023 – 2024 sezonu kadrosuna bir göz atalım!

  • Pasör: Çağla Akın, Hilal Kocakara
  • Pasör Çaprazı: Jovana Brakocevic, Pelin Eroktay
  • Smaçör: Wilma Salas, Fulden Ural, Ecem Aknam, Victoria Demidova
  • Orta Oyuncu: Bahar Toksoy Guidetti, Bengisu Aygün, Ekaterina Efimova, Sude Naz Uzun
  • Libero: Gizem Güreşen, Duru Aksu

Eski Vakıfbank Oyuncuları Beşiktaş Ayos’ta Buluştular

Daha önce de ifade ettiğimiz üzere Beşiktaş Ayos, yeni sezon öncesinde kadrosunu kaliteli ve deneyimli oyuncular ile takviye etti. Onlardan birisi Jovana Brakocevic! 1988 doğumlu pasör çaprazı, 2012 ila 2014 yılları arasında Vakıfbank’ta forma giymişti. Sarı siyahlı takımın elde etmiş olduğu başarılara ve yenilmezlik serisine ciddi bir katkıda bulunmuştu. Aradan geçen yıllar içerisinde eski formundan uzaklaşan 35 yaşındaki oyuncu, dokuz yıllık aranın ardından kendisini yeniden Türkiye’de buldu.

Jovana Brakocevic’in takım arkadaşlarından birisi de Gizem Güreşen! 1987 doğumlu libero, son olarak Galatasaray’da forma giydi. Yönetim ile yaşamış olduğu anlaşmazlıklardan dolayı kulüpten ayrıldı. 36 yaşındaki oyuncunun yeni adresi Beşiktaş Ayos oldu. O da 2012 ila 2014 yılları arasında Jovana Brakocevic ile aynı takımda forma giymişti. Son olarak, Bahar Toksoy Guidetti’den bahsedelim! 1988 doğumlu oyuncu, Türk Hava Yolları’ndan ayrılarak Beşiktaş Ayos’a transfer oldu. 35 yaşındaki oyuncu, hem Vakıfbank’ta hem de milli takımda Gizem Güreşen ile çok uzun yıllar boyunca beraber oynadı. O da Jovana Brakocevic’i Vakıfbank’tan tanıyan isimlerden birisi! Bu üç deneyimli oyuncu, önümüzdeki sezon Beşiktaş Ayos’un başarısı için ter dökecek.

Siyah beyazlı takımın pasörü Çağla Akın olacak. 28 yaşındaki oyuncu, daha önce de Beşiktaş’ta forma giymişti.