Basketbolda Şampiyon Seyhan Belediyespor

Seyhan Belediyespor Basketbol Takımı, Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’ne yükseldi. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhan Belediyespor’un hiç yenilmeden şampiyon olması ile ilgili ” Kulüplerimizin başarılı olması bizleri de son derece mutlu ediyor. Başarılı sporcular yetiştirmeliyiz. Adana birincisi olan Seyhan Belediyespor ve 2.olan Çukurova Üniversitesi Basketbol takımlarımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Seyhan Belediyespor Kulübü, Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nde hiç yenilgi almayarak şampiyon oldu. Adanalıları gururlandıran Seyhan Belediyespor Kulübü, aldığı şampiyonluk ile yeni sezonda Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde (EBBL) yer alma hakkını kazandı.

Seyhan Belediyespor 87 – 59 Çukurova Üniversitesi

Seyhan Belediyespor, Menderes Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen final maçında Çukurova üniversitesi ile karşı karşıya geldi. Namağlup Seyhan Belediyespor ligde gösterdiği yükse performansın devamını sergileyerek Çukurova Üniversitesi’ni 87’ye 59 mağlup etti. Mavi beyazlıların şampiyonluk kupası Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay tarafından takdim edildi. Gururlandıklarının altını çizen Akay, şampiyonlukla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kulüplerimizin Başarılı Olması Bizleri Mutlu Ediyor

Hiçbir spor branşı arasında ayrım yapmadıklarının altını çizen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, takım ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde “Belediye olarak kanunlar çerçevesinde her branşa desteğimiz sürüyor. Kentimizin sporda iyi noktalara gelebilmesi adına tüm şartları zorlamaktayız. Kulüplerimizin başarılı olması bizleri de son derece mutlu ediyor. Başarılı sporcular yetiştirmeliyiz. Adana birincisi olan Seyhan Belediyespor ve 2.olan Çukurova Üniversitesi Basketbol takımlarımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Sporcularımızı Performanslarından Dolayı Kutluyorum

Seyhan Belediyespor Kulübü Basketbol Antrenörü Azizcan Ekinci, kıyasıya mücadele ile geçen ligde hiç yenilgi almayarak şampiyon olmaları ile ilgili “İlk haftadan son haftaya kadar alınan başarılı sonuçlar ile şampiyon olmayı hak ettik. Sporcularımızı göstermiş oldukları performanstan dolayı kutluyorum. Bizlerin her zaman yanında yer alıp desteğini esirgemeyen ve final karşılaşmasına gelerek kupamızı takdim eden Sporcu dostu Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal Akay’a teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu.