ARJANTİNLİ OYUNCU RODRİGO DE PAUL SUUDİ ARABİSTAN YOLUNDA

Bu sezon transfer piyasasını alt üst eden Suudi Arabistan takımları birçok yıldız oyuncu transferleri ile büyük bir gündem yaratmışlardı.

Yüksek bonservis bedelleri ile kadro ya katılan isimler yıllık inanılmaz ücretler ödeyerek dünya futbolunun önde gelen isimlerini bir bir Suudi Arabistan’ ın yolunu tutmak zorunda kalmışlardı.

Özellikle kariyer sonlarına yaklaşan oyuncuları birer birere kadrolarına katan Suudi ekipleri transfer de dur durak bilmiyorlar.

Avrupa da transfer piyasasını alt üst eden Suudi ekipleri ses getirecek bir transferin daha peşindeler.

Süper lig ekiplerinden olan son şampiyon sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın da bir ara gündeminde olan ismi anılan 29 yasındaki Arjantinli orta saha oyuncusu Rodrigo de Paul oldu.

Galatasaray’la anılan orta saha oyuncularından Arjantinli isim Rodrigo de Paul, Suudi Arabistan takımlarının kancasında. Premier Lig yıldızlarını kadrosuna katan Al Ahli, bu kez rotası İspanya oldu. Arjantinli oyuncu için de girişimlerini başlatan Suudi ekibi kısa süre içinde oyuncuyu ikna etmeleri halinde transferi noktalamaları bekleniyor.

Suudi ekibi Al – Ahli için oldukça zor bir transfer olarak görülen 29 yasındaki Arjantinli orta saha oyuncusu Rodrigo de Paul için önceki transferler de yaptıkları gibi kesenin ağzını açarak kadrosuna oyuncuyu kata bilmek için tüm imkanları şartları zorlamaya hazırlar.

RODRİGO DE PAUL KARİYERİ NASIL?

29 yasındaki Arjantinli orta saha oyuncusu Rodrigo de Paul son olarak Arjantin ile 2022 Katar Dünya kupasını kazanan oyuncu kariyerine İspanyol ekiplerinden olan Atlético Madrid de devam ediyor.

Kariyerinin henüz en üst seviyesinde Prime döneminde olan 29 yasındaki Arjantinli orta saha oyuncusu Rodrigo de Paul kariyerine Arjantin ekibi Racing Club de başladı.

2014 / 15 de İspanyol ekibi Valencia ya transfer olan tecrübeli isim sonrasında 2016 – 17 de ise 10 Milyon Euro bonservis bedeli ile İtalyan ekibi Udinese ‘Nin yolunu tutmuştu.

2021 – 22 de İtalyan ekibi Udinese den ise 35 Milyon Euro bonservis bedeli ile İspanyol ekibi Atlético Madrid yolunu tutan oyuncu İspanyol ekibi ile 2026 yılına kadar sözleşmesi de devam ediyor.

Güncel piyasa değeri 40 Milyon Euro olan tecrübeli orta saha oyuncusu son sezonun da 2022 – 23 sezonun da İspanyol ekibi ile 38 karşılaşmada sahada olurken, 3 gol 8 de asist ile takımına katkı sağladı.

AL – AHLİ KADROSUNDA HANGİ YILDIZ İSİMLER VAR?

Suudi ekiplerinden olan Al – Ahli kadrosuna kattığı yıldız isimler ile dikkat çeken ekiplerden birisi oldu.

Son olarak Milli stoperimiz olan Merih Demiral ‘I 20 Milyon Euro bonservis bedeli ile kadrosuna katan Suudi ekibi kadrosu yıldızlar geçidi.

Riyad Mahrez, Roger Ibanez, Allan Saint – Maximin, Edouard Mendy, Franck Kessie, Roberto Firmino gibi dünya yıldızları ile kadrosunu güçlendirmişlerdi.