Antoine Griezmann Olayı

İspanya’da La Liga’da anlaşmaya varıldı. Atletico Madrid ile Barselona anlaşmasını yaptı ve bu anlaşma satın alma opsiyonundaki tutarın değişmesi ile ilgiliydi. Antoine Griezmann’ın opsiyon tutarı ile ilgili olan bu sözleşme krizinin çözüldüğünü görüyoruz. Atletico Madrid, geçen sezonda Barcelona’dan Antoine Griezmann’ın, 2 yıllığına kiraladığı oyuncunun bonservisini alıyor.

ESPN kaynaklarında da bu olayla ilgili haberler yayınlandı. Atletico Madrid ve Barcelona’nın, 2 yıllık anlaşmasının ardından Fransız oyuncu için geçerli olacak olan 40 Milyon Euro’luk anlaşmayı sağlayabildiler. 40 Milyon Euro’luk zorunlu satın alma maddesinin değişmesi sebebiyle sözleşmeyi yaptılar ve bu vesileyle de sözleşme krizini çözebildiler.

Sözleşmedeki Gelişmeler

Haberlerde, zorunlu satın alım maddesi konusundaki antlaşmadaki krizin çözüldüğü duyurulmuştu. Zorunlu satın alma maddesi geçerli olacak ancak tutarı daha düşük olacak. Antoine Griezmann’ın kiralık sözleşmesi sezonun sonunda zaten bitiyor. Griezmann bonservisi ile Atletico Madrid’e dönmüş olacak. Bu sezonda Antoine Griezmann, 10 karşılaşma için süre alacak.

Bu sezonda Atletico Madrid forması ile Griezmann, 10 karşılaşma içerisinde süre alabilecek ve bu 10 karşılaşmadan 3 tanesi Şampiyonlar Ligi maçı olacak. Antoine Griezmann puanındaki gelişmelerde ise durumlar, 3 gol ve 1 asist şeklinde kaydedildi. Fransız oyuncunun antlaşmasındaki maddedeki değişiklikler yapılarak nihayet sözleşmenin kriz çıkarması durumu sona ermiş oldu. Kriz çözüldü ve anlaşma sorunu halledilmiş oldu.

Antoine Griezmann Sözleşmesindeki Değişimler

Antoine Griezmann sözleşmesindeki değişimler yapıldı ve kriz çözülmüş oldu. Atletico Madrid, Barcelona’dan 2 sezonluk için Antoine Griezmann’ı kiraladı. Griezmann’ın sözleşmesinde 2 sezon boyu oynanacak maçların yarısında en az 45 dakika oynaması durumunda devreye girecek olan opsiyon maddesi yer alıyor. Devreye girecek olan 40 Milyon Euro’luk zorunlu satın alma opsiyonu sözleşmede yer alıyordu.

ESPN kaynaklarında da bu olaylarla ilgili haberler yapıldı. Atletico Madrid yönetiminin daha düşük bütçeli bir bonservis bedelini ödemesi için ekibin direktörü bazı açıklamalarda bulundu. Takımın teknik adamı Diego Simeone’ye Antoine Griezmann’a daha az bir zaman vermesini söyledi ve bu açıklaması da kaydedildi. Farklı mecralarda bu olayla ilgili haberler de yayınlandı.