Akhisarspor’un Başarılı Oyuncusu Uğur Arslan Kuru Formasına Kavuştu

Uğur Arslan Kuru

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Akhisarspor takımında forma giyen başarılı defans mevki oyuncusu Uğur Arslan Kuru, takımda farklı bir yere geldi. Takımın başına tecrübeli Teknik Direktör Yılmaz Vural’ın gelişinin ardından kendi için yeni bir sayfa açan sporcu, çalışmalarının meyvesini de sonunda almayı başardı.

TFF 1. Lig ekiplerinden biri olan Akhisarspor takımında forma giymekte olan defans mevki oyuncusu Uğur Arslan Kuru, ligin ikinci devresinde değişime uğradı. Ligin ilk yarısında adeta forma terletemeyen ve yedek kulübesinden kafasını çıkaramayan sporcu, artık formayı terleten isimlerden biri oldu.

Son 7 Maçta Yer Aldı

Akhisarspor ekibinin başına gelen tecrübeli Teknik Direktör Yılmaz Vural, sporcunun bu süreçteki değişiminde de etkili olan isimlerden biri oldu. Teknik adamın, takımın hocası olduğu günün ardından adeta kendisine yeni bir sayfa açan sporcu, ikinci devrede forma terletme başarısını da göstermiş oldu.

Sezonda ilk devre neredeyse forma giyemeyen ve sadece yedek kulübesinde yer alan oyuncu, ikinci devre hocanın gelişiyle beraber formasına da kavuşmuş oldu.

31 yaşındaki tecrübeli oyuncu, savunmada hem sağ tarafta hem de ortada görev alabiliyor. Son 7 maçın da tamamında forma terletme fırsatı bulan oyuncu, toplam 16 maçta da 1 defa topu filelere göndermeyi başardı.