Adanaspor’un Teknik Direktörü Mustafa Kaplan Bireysel Hatalar

TFF 1. Lig ekiplerinden Adanaspor, dört haftayı geride bıraktı. Son olarak Altay ile 1 – 1 beraberlik neticesinde 1 puanı paylaşan Turuncu Beyazlı kulübün teknik direktörü Mustafa Kaplan mücadelenin ardından verdiği röportajda oynanan maçlarda bireysel hataların yapıldığını ifade etti. İşte Adanaspor’un teknik adamından çok konuşulacak açıklamalar…

Adanaspor, TFF 1. Lig 2022 – 2023 sezonunun 4. haftasında Altay maçından aldığı 1 puan ile total skorunu 4’e yükseltti. Turuncu Beyazlı sporcular, şimdiye dek 6 kez ağları sarsarken kendi kalesindeki 6 gole de engel olamadı. Adanaspor, Göztepe’nin ardından 1 puan fark ile 13. olarak konumlanmış durumda.

‘Adanaspor’u İyi Yerlere Getireceğiz’

Adanaspor’un teknik direktörü Mustafa Kaplan, yaptığı açıklamalarda birinci bölgede gerçekleşen 4 karşılaşmada bireysel hataların çok fazla yapıldığına dikkat çekti. Hoca, bunların düzeltilmesi gerektiğini vurgularken ilerleyen haftalarda oynanacak maçlarda tüm bu hataların giderileceğini ümit ettiğini belirtti.

Adanaspor’un iyi yerlere gelmesinin en önemli husus olduğunun altını çizen teknik direktör Kaplan, iyi skorlar alacaklarına inandıklarını söyledi. Şimdiye dek oynanan 4 maçtan kazanabilecekleri olduğunu ama pozisyona girseler dahi çok fazla gol kaçırdıklarını ifade eden Turuncu Beyazlı ekibin hocası, Altay maçında iki takımın da çok iyi mücadele ettiğini belirtti.

‘Bazı Şeylerin Değiştirilmesi Lazım’

Teknik adam Mustafa Kaplan, Altay mücadelesinde duran top ile gol yediklerini ve duran top ile alakalı çalışmalarına rağmen bu sonucun alınmasının kötü olduğunu ifade etti. İzmir ekibini tebrik eden Mustafa Kaplan, maçın hakemini de kutlamaktan geri kalmadı.

Dört maçta 4 puan alan Adanaspor’da bir şeylerin değiştirilmesi gerektiğinin altını çizerken aynı zamanda taraftarlara olan teşekkürlerini de iletti. Teknik direktör Kaplan, önlerindeki maçlar için çok çalışacaklarını ifade ederken bazı şeylerin değişeceğine dair taraftarlara da söz verdi. Bireysel hataların çok fazla yapıldığını ve bu konunun üzerinde duracaklarını ifade etti.

Adanaspor’un takip eden haftalarda iyi skorlar alacağına inandığını her fırsatta dile getiren Kaplan, inşallah kendilerini düzelttikten sonra galibiyetler elde edeceklerini ve bu sayede takımlarını da lig sıralamasında en iyi yerlere getirebileceklerini söyledi.