Adanaspor’un Goran Karacic’e Borcu Kalmadı

Adanaspor; taraftarlarını bu sezon da üzecek gibi duruyor. Turuncu beyazlı takım; TFF 1.Lig’deki ilk maçında Tuzlaspor ile berabere kaldıktan sonra tüm konsantrasyonunu Yeni Malatyaspor maçına vermişti. Bu maçı kazanarak taraftarlarını sevindirmek istiyordu. Yeni Malatyaspor; FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezası yüzünden sezona tek bir dış transfer dahi yapamadan başladı. Adanaspor’un güçsüz rakibini rahat bir şekilde yeneceği düşünülüyordu. Fakat, turuncu beyazlı takım; bu maçı da beraberlik ile tamamladı.

Adanaspor; bir yandan da transfer yasağı cezası almamak adına eski oyuncuları ile olan sorunlarını çözmeye çalışıyor. Turuncu beyazlı ekibin sorun yaşadığı isimlerden birisi de Goran Karacic idi.

Goran Karacic Sorunu Tamamen Çözüldü

Goran Karacic; çok uzun süre Adanaspor’da forma giymişti. Ancak, deneyimli kaleci; geçtiğimiz sezon birtakım sıkıntıları bahane ederek sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Karacic; parasının ödenmediğini iddia ederek Adanaspor’dan ayrıldı. Bu durum; Adanaspor için çok ciddi bir sorun teşkil ediyordu. Turuncu beyazlı takım; Goran Karacic’in söz konusu şikayetini FIFA’ya iletmesi halinde transfer yasağı gibi ciddi bir ceza alabilirdi. Diğer TFF 1.Lig ekipleri ile aynı duruma düşebilirdi.

Adanaspor; yeni sezonda şehrin bir diğer futbol kulübü Adana Demirspor’a imza atan Goran Karacic ile anlaşma yoluna gitti. Oyuncuya geçmişten kalan alacakları eksiksiz bir şekilde ödendi. Bu sayede, oyuncunun FIFA’daki dosyası da kapatıldı. Adanaspor için herhangi bir transfer yasağı cezası riski kalmadı.

Adanaspor Oyuncuya Sitem Etti

Turuncu beyazlı takım; Goran Karacic sorununun çözülmesinin ardından konu ile ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Oyuncunun sözleşmesini feshettikten sonra sergilemiş olduğu tavırların doğru olmadığına dair yorumlar yapıldı. Ayrıca, Goran Karacic’in daha sezonun devam ettiği dönemde konsol oyunu oynarken yeni takımını seçtiğine dair bir video paylaşmasının da doğru olmadığı belirtildi. Bir başka deyişle, oyuncunun henüz Adanaspor’da olduğu dönemde çoktan Adana Demirspor’a imza attığı ifade edildi.

Goran Karacic Kimdir?

18 Ağustos 1996 tarihinde dünyaya gelen kaleci 1.96 boyundadır. Geçmiş yıllarda Bosna Hersek U21 milli takımında da forma giymiştir. 2016 yılının Temmuz ayında Adanaspor’a transfer olmuştur. Turuncu beyazlı takımda çok uzun süre forma giymiştir. Yalnızca 2017 – 2018 sezonunda farklı bir takımda kiralık oynamıştır.

Goran Karacic; Adanaspor formasıyla toplam 92 maçta kaleyi korudu. Söz konusu maçlarda kalesinde 119 gol gördü. Ayrıca, 29 maçta kalesini gole kapattığını söylemek gerekir. 26 yaşındaki kaleci; Adanaspor’dan ayrılmasının ardından daha önce de ifade ettiğimiz gibi Adana Demirspor’a imza attı. Bu kulüp ile 30 Haziran 2025 tarihine kadar sözleşme imzaladı.

Goran Karacic’in Adana Demirspor’da tutunması zor gözüküyor. 26 yaşındaki kaleci; yüksek ihtimalle A takımda olmayacak. Adana Demirspor’un Rezerv Lig kadrosunda yer alması ve burada maçlara çıkması bekleniyor.