Adanaspor’da Ayrılık

2021/2022 sezonunun ilk haftalarında yaptığı teknik direktör değişikliğiyle birlikte çok iyi bir yükselişe geçen ve Play-Off potasına kadar yaklaşan Adanaspor’da kadronun şekillendirilmesine yönelik çalışmalara devam ediliyor. Turuncular, bir yandan kadroya katılacak oyuncularla ile görüşmelere devam ederken öte yandan kadroda yer alan ve teklif yapılan oyuncuların transfer süreçlerini tamamlamaya çalışıyor. Bununla birlikte basında yer alan son haberlere göre bu sezon gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Uğurcan Yazgılı, Konyaspor’un yolunu tutuyor.

Süper Lig’den Teklif

2021/2022 sezonunda Sait Karafırtınalar yönetiminde oldukça dikkat çeken bir performans sergileyen Adanaspor, kadro şekillendirme çalışmalarına devam ediyor.

Tecrübeli teknik adamın yönetiminde oldukça iyi bir form yakalayan ve Süper Lig’e yükselme hedeflerini tazeleyen Adana temsilcisinde sezonun en parlak performanslarından birisini gösteren savunmacı orta saha Uğurcan Yazgılı, gösterdiği performans sayesinde Süper Lig’in en başarılı takımlarından birisi olan Konyaspor’un radarına girdi.

Sezon sonunda bitecek sözleşmesini uzatmayan ve bu nedenle serbest duruma düşecek olan Uğurcan ile ilgili olarak gelecek teklifleri değerlendirme kararı alan Adanaspor’da Konyaspor’dan gelen teklif memnuniyet yaratırken, iki kulüp arasındaki anlaşmanın önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor.

Pusulahaber sitesinin haberine göre Konyaspor ile Uğurcan Yazgılı arasında büyük ölçüde anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşmaya göre 22 yaşındaki oyuncu yakın zaman içerisinde kendisini 3.5 yıllık bir süre için Konyaspor’a bağlayacak sözleşmeye imza atacak.

Bu sezon Adanaspor formasıyla birlikte 22 resmi maça çıkan Uğurcan Yazgılı, bu maçlarda 1901 dakika süre aldı ve 1 gol attı. 22 yaşındaki oyuncu için Konyaspor’un 300 bin Euro bonservis tutarı ödemesi bekleniyor.

Doğan Boşluk

Adanaspor, 22 yaşındaki savunmacı orta sahasını bedelsiz olarak transfer ettikten sonra bedelsiz olarak bırakmamak adına bu teklifi mutlaka değerlendirecektir.

Türkiye’deki güncel kur durumu da düşünüldüğünde haberlerde geçen 300 bin Euro bonservis tutarı oldukça önemli bir gelir kaynağı olabilir ve Adanaspor’un kasasını da kısa vadede rahatlatabilir. Bununla birlikte bu sezonun en parlak performanslarından birisini sergileyen Uğurcan’ın takımdan devre arasında ayrılacak olmasından doğacak boşluğun da nasıl doldurulacağının tespit edilmesi gerekiyor.

Uğurcan savunma anlamında oldukça parlak işler çıkardı ve bu performans Adanaspor’un birçok maçtan puan veya puanlarla ayrılmasında önemli bir etmen oldu ancak oyuncunun yerine koyulacak kişinin de mümkün olduğunca bu boşluğu doldurması gerekecek.

Sezon başında transfer edilen Youssef Ait Bennasser ile birlikte orta sahanın merkezinde kaliteli işler çıkaran bir oyuncu olan Uğurcan’ın yerine Bennasser çekilebilir fakat bu da Sait Karafırtınalar’ın takımın oyun tarzında bir değişikliğe daha gitmesine neden olabilir.

Adanaspor, sezonun en iyi gelişim kaydeden takımlarından birisi ve teknik direktör Karafırtınalar’ın Uğurcan Yazgılı’nın gidişine onay vermesine bakıldığında kafasında mutlaka planlar vardır. Bu planların nasıl gerçekleşeceğini ise 6 Şubat günü oynanacak zorlu Menemenspor maçında göreceğiz.