Adanaspor Yabancı Sevdi

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında gösterdiği başarılı performansı ikinci yarıdaki maçlara taşımakta zorlanan Adanaspor, ikinci yarıda hiç iyi bir performans sergilemedi ve bu durum iyiden iyiye can sıktı. Turuncu Beyazlı takımda genel olarak bir düşüş vardı ve bu durum taraftarları da ziyadesiyle mutsuz etti. Öte yandan geride kalan sezonda ligde kullanılan oyuncu sayılarına ve bu oyuncuların yerli-yabancı olması durumuna bakıldığı zaman Adana temsilcisinin ligde en çok yabancı oyuncu kullanan takımlardan biri olduğu görülüyor.

Pasaportuna Bakalım

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında çok iyi işler çıkartmış olmasına rağmen ikinci yarıya bu performansı taşıyamayan Adanaspor’da bu düşüşün ciddi bir moral bozukluğu yarattığını dile getirmekte fayda var.

Oynanan maçlardan galip ayrılabilmekte çok zorlanan Turuncu Beyazlı ekip adına işlerin iyi gitmemesinde pek çok sebebin bir araya geldiğini hatırlatmakta fayda var. Oyuncuların devre arasında kadrodan ayrılmış olması, teknik ekipte yaşanan sıkıntılar, oyuncuların yaşadığı ekstra formsuzluklar ve daha fazlası nedeniyle Adanaspor’da işler hiç iyi gitmedi. 

Bu durumun farkında olan ve geriye kalan maçlarından daha iyi sonuçlar almayı hedefleyen Sait Karafırtınalar’ın öğrencilerinin bu sezon boyunca görev alma dağılımlarına bakıldığı zaman Adanaspor’un da çok fazla rotasyona gitmediği görülüyor.

Takım geride kalan sezonda 30’dan fazla oyuncuya görev verdi ve bu bağlamda ligin en az oyuncu kullanan ekiplerinden biri oldu ancak Adanaspor adına farklı bir durum olduğu da ortada.

Ozegovic Fena Etkiledi

Sezonun ilk yarısında en büyük gol silahı olan Ozegovic devre arasında takımdan ayrıldığından bu yana Adanaspor adına işler yolunda gitmedi. Tek başına bir oyuncunun dahi bu kadar etkilediği bir takımda zaten yabancı oyuncuların ağırlıklı kullanılması pek de sürpriz değil.

Zira Adana temsilcisi sezon başından bu yana birçok yerli oyuncusundan istediği verimi alamadı. Bu bağlamda oyuna dahil etmek açısından yedek kulübesinde yabancı oyuncularına da yer veren Turuncu Beyazlı takımda bir yabancı oyuncuysa kayıplara karışmış durumda.

O oyuncu da ara transfer döneminde kadroya eklenen ve hâlâ takımla hiçbir şekilde görünmeyen Jordan Ibe. Liverpool forması giydikten sonra yaşadığı depresyon nedeniyle kariyerini bir türlü toparlayamayan İngiliz oyuncunun son durağı Adanaspor olmuştu.

Bununla birlikte 26 yaşındaki oyuncu henüz herhangi bir maça çıkmış değil ve resmen unutuldu gitti. Bu transferin neden yapıldığına anlam veremeyenler galiba daha haklı çıkacaklar.