Adanaspor Transfer Çalışmalarına Devam Ediyor

Turuncu beyazlı takımda tek hedef TFF 1.Lig şampiyonluğu! Takdir edersiniz ki, TFF 1.Lig; oldukça uzun ve zorlu bir maraton! Bu maratonda başarılı olmak için güçlü bir kadroya ihtiyaç duyuluyor. Adanaspor yönetimi; takımı bir üst lige çıkarmak adına transfer döneminde elinden geleni yaptı. Samsunspor’un ardından ligin en çok transfer yapan ikinci ekibi olan Adanaspor; transfer döneminin bitmesine bir hafta kala iki oyuncuyu daha kadrosuna kattı. Gelin, Adanaspor’un yeni transferlerine yakından bakalım!

Berkan Güner ile Beş Yıllık Sözleşme İmzalandı

Adanaspor yönetimi; kadroyu hem genç hem de gelecek vaat eden isimler ile güçlendirmek adına çaba gösteriyor. Kulübün bir süredir transfer etmek istediği Berkan Güner konusunda mutlu sona ulaşıldı. 20 yaşındaki oyuncu ile 30 Haziran 2027 tarihine kadar devam edecek olan uzun süreli bir sözleşme imzalandı. Bir başka deyişle, Berkan Güner; önümüzdeki beş sezon boyunca Adanaspor’un formasını giyecek.

Berkan Güner; 12 Nisan 2002 tarihinde Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Sağ bek olarak forma giyer. Yaşıtlarına kıyasla güçlü bir fiziğe sahiptir. Futbola Kestel Belediyesi altyapısında başlamıştır. Ardından, 2019 yılının Ocak ayında Karşıyaka altyapısına transfer olmuştur. Ancak, burada çok uzun süre kalmamıştır. 20 Eylül 2021 tarihinde altyapısından yetiştiği Kestel Belediyesi Spor Kulübü’ne geri dönmüştür.

Adanaspor; Berkan Güner için eski kulübüne herhangi bir bonservis ödemeyecek. Oyuncuyu bedelsiz olarak kadrosuna katması ciddi bir avantaj! 20 yaşındaki oyuncu; bugüne kadar resmi maçta forma giyemedi. Ancak, geleceğin yıldızı olabilecek bir potansiyel barındırıyor.

Miran Ağırbaş Transferi Resmileşti

Adanaspor; kadrosunu Berkan Güner dışında genç bir stoper ile de takviye etti. 12 Ocak 2001 tarihinde Almanya’nın Köln şehrinde dünyaya gelen Miran Ağırbaş; 31 Ağustos 2022 tarihinde kendisini Adanasporlu yapan sözleşmeye imza attı. 21 yaşındaki stoper ile 30 Haziran 2025 tarihine kadar sözleşme imzalandı.

Miran Ağırbaş; hem stoper hem de ön libero olarak forma giyebilen çok yönlü bir oyuncu! Son olarak, KFC Uerdingen kulübünün kadrosunda yer alıyordu. 21 yaşındaki stoper; bugüne kadar alt yaş kategorileri de dahil olmak üzere toplam 38 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 690 dakika kaldı. Defanstaki güzel performansını attığı üç gol ile süsledi. Miran Ağırbaş; en azından bu sezon doğrudan ilk 11’de yer alamayacak bir isim! Ancak, Adanaspor yönetimi; oyuncuyu bilhassa önümüzdeki sezonların kadrosunda düşünüyor. Miran Ağırbaş da tecrübeli takım arkadaşlarının yanında kendisini geliştirmeyi hedefliyor.

Adanaspor Transferi Kapattı

Turuncu beyazlı takım; daha önce de ifade ettiğimiz gibi çok sayıda oyuncuyu kadrosuna kattı. Adanaspor yönetimi; bundan sonra yeni bir oyuncu ile sözleşme imzalamayacak. Berkan Güner ve Miran Ağırbaş kadroya katılan son isimler oldular.