Adanaspor Tatil Yapacak

Sezonun ikinci yarısında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle Play-Off ümitleri sekteye uğrayan Adanaspor, oynadığı son maçta Manisa FK karşısında 2-0 galip gelmeyi başarmış ve bu sayede uzun süredir devam eden galibiyet hasretine son vermişti. Ligin 29’uncu haftasında yine kendi sahasında oynayacağı maçta Eyüpspor’u misafir etmeye hazırlanan Adana temsilcisi, TFF’den gelen erteleme kararıyla birlikte 1 haftalık izin yakalamış oldu.

Erteleme Haberi

Bu sezon Sait Karafırtınalar yönetiminde ligin en kendine has oyunlarından birini oynayan Adanaspor, buna rağmen ikinci yarıda oynadığı maçlarda ciddi sıkıntılar yaşamıştı.

Devre arası transfer döneminde Ozegovic’i Manisa FK’ya kaptıran Adana temsilcisi, golcü oyuncunun takımdan ayrılmasından sonra gol yollarında ciddi sıkıntılar yaşamaya başladı. Turuncu Beyazlılarda bu nedenle giden puanlarla birlikte morallerin düşmesi beraberinde oyunun da düşmesine neden oldu ve takım bir anda TFF 1.Lig’deki hedeflerinden sapmaya başladı.

Bununla birlikte uzun süren bir galibiyet hasretine giren Adanaspor, oynadığı son maçta Manisa FK karşısında aldığı galibiyetle birlikte 3 puanın sevincini yaşadı. Bu maçtan sonra tekrardan bir ateşi yakmak isteyen Adana temsilcisi, 14 Mart Pazartesi günü kendi sahasında konuk edeceği Eyüpspor maçının hazırlıklarına devam ederken TFF’den bir haber geldi.

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan yağışlı ve soğuk hava nedeniyle bu haftaki maçlar adına olumlu bir futbol ortamının oluşamayacağına kanaat getiren Türkiye Futbol Federasyonu, 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig ve kadın futbol liglerindeki tüm maçların 1’er hafta ertelenmesi kararını aldı.

Bu kararla birlikte Adanasapor’un Eyüpspor ile 14 Mart günü oynayacağı maçın yeni tarihi de 21 Mart olarak güncellendi. Adanaspor’un ve diğer takımların normal takviminde yapılacak düzenleme ise yine TFF tarafından ileriki bir tarihte açıklanacak.

6 Maç

Bu kararla birlikte Eyüpspor karşısında oynayacağı maça hazırlanabilmek ve biraz daha nefeslenebilmek adına iyi bir fırsat yakalayan Adanaspor, Sait Hoca yönetiminde çalışmalarına devam edecek.

Adanaspor’un sezon sonunda yer almak istediği ilk 6 sıra içerisinde konumlanan Eyüpspor, son haftalarda istikrarsız bir performans sergilemiş olsa da yine de potanın içinde kalmayı başardı. Bununla birlikte Adanaspor ile Eyüpspor’un arasında 8 puanlık bir fark bulunuyor ve Adana temsilcisi bu farkı indirebilmek için maçtan kesinlikle galibiyetle ayrılmalı.

Sezonun ilk yarısında gösterdiği şahane performansı ikinci yarıya taşıyamayan Turuncu Beyazlı ekip, ikinci yarıdaki ilk iki maçından galip ayrıldıktan sonra bir anda çöküşe girdi ve 6 maç üst üste puan kaybetti.

Bu maçlardan toplanabilecek 18 puanın sadece 2’sini hanesine ekleyebilen Adanaspor’un sadece 1 maçtan galip ayrılması dahi Eyüpspor maçında alacağı bir galibiyetle işin renginin değişmesini sağlayabilirdi.

Kaldı ki o kadar fazla puan kaybeden Adanaspor’un buna rağmen Eyüpspor’un 8 puan gerisinde olduğu düşünüldüğünde üst sıralarda da çok fazla puan kaybı yaşandığı daha da net anlaşılıyor.