Adanaspor Şehirde Taraftarını Üzmedi

Adanaspor, teknik direktör Sait Karafırtınalar liderliğinde Spor Toto 1. Lig’in son haftasına kadar yükselme fırsatının peşine düşmeyi hedeflese de istikrarsız bir grafik çiziyor.

Adana’nın turuncu beyazlı temsilcisi Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun ilk yarısına takdire şayan bir form grafiğiyle noktaladı. Öyle ki o dönemde Adanaspor’un durumunu yorumlayan futbol otoriteleri takımımızın şampiyonluk şansı olduğunu bile söylüyorlardı.

Fakat ne yazık ki özellikle 2022 fikstürü başladıktan sonra işler tersine döndü. Zira teknik direktör Sait Karafırtınalar ve öğrencileri üst üste çok kritik maçları kaybetmeye başladılar.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda 28 maçı geride bırakan turuncu beyazlı takımımız, bu süreçte %36’lık bir galibiyet oranı yakaladı.

Bu 28 karşılaşmada 10 galibiyet 8 beraberlik ve 10 mağlubiyet alan turuncu beyazlı takımımız, 1,36 puan ortalaması tutturabildi. Çizilen bu performans grafiği, teknik direktör Sait Karafırtınalar’ın ekibinin hanesine 38 puan yazdırdı. Böylece Adanaspor, 28 maçlık bu periyotta kendisini Spor Toto 1. Lig puan tablosunun 8’inci sırasında buldu.

Tüm bu süreç boyunca teknik direktör Sait Karafırtınalar ve ekibinin en çok güvendikleri destekçileri Adanasporumuzun vefakar taraftarıydı. Yeni Adana Stadyumu’na takımlarını desteklemeye gelen ve maçın sonuna kadar desteklerini sürdüren Adanasporlular sayesinde takım, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda topladığı puanların çoğunluğunu evde kazandı.

Adanaspor Şehri Kalesi Haline Çevirdi

adanaspor

Spor Toto 1. Lig genel puan sıralamasının 8’inci sırasında gördüğümüz Turuncu Beyazlılar, yalnızca iç sahada kazanılan puanlar baz alınarak yapılan puan tablosunun ise 7’nci basamağında yer alıyor.

Yeni Adana Stadyumu’nda %47 gibi bir galibiyet oranı yakalayan turuncu beyazlı ekibimiz, buna paralel olarak hanesine 27 puan yazdırdı. Toplam 38 puan toplayan bir ekip için 27 puan, kendi evinde dışarıya göre ne kadar başarılı olunduğunun bir göstergesi elbette.

Bugüne kadar Yeni Adana Stadyumu’nda 15 maça çıkan Adanaspor, bu maçlardan başarıyla çıktı. Taraftarlarına büyük çoğunlukla puan hediye eden takım, 7 galibiyet ve 6 beraberlikle bunu başardı.

Bundaki en büyük pay elbette teknik heyet ve futbolcular kadar stadyumda takımlarını desteklemeye gelen taraftarlarımızdı.

Taraftarlarının büyük desteğiyle kalesine bir anlamda duvar örmeyi başaran takımımızın, 15 iç saha maçının 8’inde gol dahi yememesi, taraftar desteğinin en büyük kanıtlarından biri olarak ortaya çıktı.

Sadece Onlar Yenebildiler

Yeni Adana Stadyumu’na yaptıkları yolculardan genellikle kayıplarla dönen rakipler arasında yalnızca 2 tanesi kendi adlarına görevlerini tamamlamayı başardılar.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda kendi şehrinde ve kendi evinde adanaspor’u mağlup eden ilk ekip Royal Hastanesi Bandırmaspor olmuştu. Balıkesir temsilcisi ağlarımızı defalarca sarsmış ve Adana temsilcimize çok sıkıntılı bir maç oynatmıştı.

Royal Hastanesi Bandırmaspor’un ardından Adana’dan 3 puan alabilen diğer ekip ise Ankara Keçiörengücü olmuştu.

Bu iki maçın dışında içeride hep puan alan Adanaspor, teknik direktörü Sait Karafırtınalar önderliğinde içeride oynanacak 3 maçı daha kazanmak ve taraftarlarına 9 puanı armağan etmek istiyor.