Adanaspor Rakiplerden Haber Bekleyecek

Bu sezon TFF 1.Lig’de kimi zamanlar oldukça iyi iş çıkartan Adanaspor, buna rağmen ligin ikinci yarısında gösterdiği performansla Turuncu Beyazlı taraftarında ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Adana temsilcisinde üst üste kötü sonuçların gelmesi camianın moralini tamamen dibe vurdururken, ligin 37’inci haftasında taraftarlar gibi oyuncular da eli kolu bağlı bekleyecekler. Zira Sait Karafırtınalar’ın öğrencileri bu haftayı müsabaka yapmadan geçecek ve rakiplerinden gelecek haberleri bekleyecekler.

Gidişat Kötü

Bu sezon TFF 1.Lig’in ikinci yarısında gösterdiği kötü performansla taraftarlarında ciddi bir hayal kırıklığı yaratan Adanaspor, artık herhangi bir hedefi kalmamış bir takım olarak sezonu tamamlamayı bekliyor.

Turuncu Beyazlı ekip sezonun ikinci devresinde gerçekten hiç iyi bir iş yapamadı ve bu durum takımın her geçen hafta daha da gerilemesine neden oldu. Bir dönem Süper Lig adına talip olan takımlar arasına giren Adanaspor, şimdilerde sezonun bitmesini hayal edecek kadar kötü gitmiş bir takım.

Bu durumun sorumluları arasında ilk olarak Sait Karafırtınalar sayılıyor. Her ne kadar tecrübeli teknik adamın ilk savunması kadronun eksikliği olsa da taraftarlar rakiplerin de kendilerinden daha güçlü olmadığı görüşünde birleşmeye başladılar.

Her hafta daha da kötüye giden bir performansla hayal kırıklığı yaratmaya devam eden Adanaspor, 36’ıncı haftada aldığı mağlubiyetten sonra 37’inci haftayı müsabaka yapmadan geçirecek. Bununla birlikte takımın bu haftayı bay geçmesinin daha da geriye gitmesi anlamına gelebileceğini unutmamak gerekiyor.

Tehlike Büyüyor

Bu sezon TFF 1.Lig’in ikinci yarısında gösterdiği kötü performans Adanaspor’u Play-Off potasının dibinden 11’inci sıraya kadar geriletti.

Turuncu Beyazlı ekip 37’inci hafta öncesinde topladığı 45 puanla 11’inci sırada ancak ligin küme düşmemek adına çırpınan takımlarından Altınordu 15’inci sırada olmasına rağmen 42 puana sahip. Bu bağlamda kümede kalma mücadelesinde baremin her geçen hafta daha da yükseldiğini belirtmek yanlış olmaz.

Bu noktada Adanaspor adına matematiksel bir küme düşme riski bulunuyor. Her ne kadar alt sıralarda yer alan takımların sayısının fazla olması sayesinde bu ihtimal çok yüksek olmasa da bir dönem Süper Lig’i hedefleyen bir takım olarak diğer rakiplere duacı olmak çok kabul edilebilir değil.

Bu hafta Altınordu kendi sahasında Balıkesirspor’u konuk ediyor. Balıkesir temsilcisinin Adanaspor ile oynadığı 31’inci hafta müsabakasından sonra küme düşmesi garantilenen ilk takım olduğu düşünüldüğünde Adana temsilcisi ile Altınordu arasında puan farkı da kalmayabilir.

Bu durum da tam olarak Adanaspor’un yaşadığı tehlikeyi gösteriyor. Zaten her hafta daha da geriye giden ekibin bu haftadan çıkacak sonuçlara göre küme düşme hattına daha fazla yaklaşması riski gerçekten kabul edilebilir bir risk değil.

Adanalı taraftarlar ezeli rakipleri Adana Demirspor Süper Lig’de harikalar yaratırken bu hayal kırıklığını yaşamak konusunda daha kötü bir zamanlama olmadığını düşünüyor olmalılar.