Adanaspor Altınordu Maç İstatistikleri

Eyüp Arın’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Adanaspor  ve Ufuk Kahraman’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Altınordu maçına Adanaspor ev sahipliği yapmıştır. 2022/2023 sezonunun  Spor Toto 1. Lig   14. Haftasında  19 Kasım 2022 saat 15.00 civarında yapılan maç 2-1 Adanaspor’un galibiyeti ile sonuçlanmıştır. Maç Yeni Adana Stadyumunda güneşli hava şartlarında yapılmıştır. Maç istatistiklerine bakılacak olursa Adanaspor  % 59 topla oynama oranına ve Altınordu ise   % 41 topla oynama oranına sahiptir. Toplamda 21 faul, 6 ofsayt, 3 sarı kart, 4 kurtarış, 1 isabetli şut ve 2 isabetsiz şut yapılmıştır. Maç esnasında hiç kırmızı kart görülmemesi oldukça dikkat çekmektedir.

Adanaspor Altınordu Maçı Canlı Anlatım İlk Yarı

Hakemin ilk düdüğü çalmasıyla beraber maçın 12. dakikasında Adanaspor teknik direktörünün müdahalesi sonucunda Evren Korkmaz maçtan çıkarılarak yerine Yiğithan Güveli dahil ediliyor. Maçın 31. dakikasında beklenen gol Adanaspor’dan Burak Çoban tarafından atılıyor. Henüz ilk dakikalarda Adanaspor skor tablosunda 1-0 öne geçmiş oluyor. Golün asistini ise Adanaspor oyuncusu Samuel Tetteh yapıyor. 39. Dakika | Altınordu takımında oyuncu değişikliği yapılmak isteniyor. Oyundan Ali Dere çıkarılarak yerine Yusuf Can Esendemir oyuna dahil ediliyor.

43. Dakika | Sarı kart ile bir cezalandırma durumu yaşanan bu dakikada Adanaspor oyuncusu Yohan Roche maçın hakemi Abdullah Taşkınsoy’un dikkatinden kaçamayarak sarı kart görüyor. Hemen bir dakaika sonra Altınordu oyuncusu Ahmet İlhan Özek kritik bir penaltı atışı ile topu ağlara göndererek skor tablosunu eşitlemeyi başarıyor. Maçın 44. dakikasında skor tablosu 1-1 oluyor. İlk yarı bu şekilde sonuçlanıyor.

Adanaspor Altınordu Maçı Canlı Anlatım İlk Yarı

Hakemin düdüğü çalmasıyla beraber ikinci yarı heyecanlı bir şekilde başlamış oluyor. Skordaki eşitliği bozmak için takımlar tekrar sahada yerini alıyor. Maçın 56. dakikasında Altınordu takımından Kubilay Aktaş ve 68. dakikasında Adanaspor takımından Hasan Hüseyin Akınay sarı kart görüyor. Üst üste iki takımın da ikinci yarının ilk dakikalarında sarı kart görmesi maçın ne kadar agresifleştiğini seyircilere hissettiriyor. 69. Dakika | Altınordu takımında oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Şeref Özcan yerine Gökberk Efe oyuna giriyor. 71. Dakika | Altınordu takımında Yusuf Can Esendemir hakem tarafından sarı kart gören isim oluyor. 83. Dakika | Altınordu takımının oyuncu değişikliği talebi nedeniyle Hasan Hüseyin Acar oyundan çıkarılarak Muzaffer Kocaer’in oyuna dahili sağlanıyor.

84. dakikada Adanaspor takımından Hakkı Türker ve 90. dakikada Altınordu takımından Gökberk Efe hakem tarafından sarı kart gösterilen isimler oluyorlar. Yine 90. dakikada! Aaron Iseka Adanaspor takımının gördüğü bütün sarı kartların üzerine skor tablosunda Adanaspor’un öne geçmesini sağlayan golü atarak skor tablosundaki eşitliği bozan oyuncu oluyor. Youssef Ait Bennasser ise gol pasını vererek Adanaspor’un galip olmasına katkıda bulunan oyuncu olmuş oluyor.